Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 372 příspěvků vloženo, 1046 editováno a 358 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Čerevičenko, Jakov Timofejevič [1894-1976]

Yakov Timofeievich Cherevichenko / Яков Тимофеевич Черевиченко

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Čerevičenko Cherevichenko
    Jméno:
    Given Name:
    Jakov Timofejevič Yakov Timofeievich
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Яков Тимофеевич Черевиченко
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    generálplukovník Colonel General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    12.10.1894 Novoselovka /
    12.10.1894 Novoselovka /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    04.07.1976 ? /
    04.07.1976 ? /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel Jižního frontu
    velitel Brjanského frontu
    Commander of Southern Front
    Commander of Briansk Front
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    text a foto: http://goo.gl/MzuZi
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/125062#425089Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Čerevičenko Cherevichenko
    Jméno:
    Given Name:
    Jakov Timofejevič Yakov Timofeievich
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Яков Тимофеевич Черевиченко
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.1924 Leningradská vyšší škola jezdectva
    DD.MM.RRRR-DD.MM.1931 Vojensko - politická akademie
    DD.MM.RRRR-DD.MM.1935 Frunzeho vojenská akademie
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    DD.MM.1935 plukovník
    04.11.1939 generálmajor
    04.06.1940 generálporučík
    22.02.1941 generálplukovník
    DD.MM.1935 Colonel
    04.11.1939 Major General
    04.06.1940 Lieutenant General
    22.02.1941 Colonel General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    DD.07.1937-DD.02.1938 Velitel : 31. jezdecká divize
    25.02.1938-08.03.1938 Velitel : 3. jezdecký sbor
    DD.02.1938-DD.03.1938 Velitel : 31. jezdecká divize
    08.03.1938-05.06.1940 Velitel : 3. jezdecký sbor
    05.06.1940-15.07.1940 Velitel : 3. jezdecký sbor
    05.06.1940-26.07.1940 Velitel : Jezdecká armádní skupina
    11.07.1940-22.02.1941 Velitel : Oděský vojenský okruh
    22.02.1941-13.06.1941 Velitel : Oděský vojenský okruh
    13.06.1941-09.09.1941 Velitel : 9. armáda
    27.09.1941-04.10.1941 Velitel : 21. armáda
    05.10.1941-24.12.1941 Velitel : Jižní front
    24.12.1941-02.04.1942 Velitel : Brjanský front
    23.07.1942-27.07.1942 Velitel : 51. armáda
    28.07.1942-17.08.1942 Velitel : Přímořská skupina vojsk
    03.09.1942-17.10.1942 Velitel : Černomořská skupina vojsk
    15.10.1942-27.02.1943 Velitel : 5. armáda
    25.09.1943-DD.12.1943 Velitel : Charkovský vojenský okruh
    27.04.1945-09.05.1945 Velitel : 7. střelecký sbor

    Ručně vyplněné položky:
    DD.MM.1914-DD.MM.RRRR vstoupil do ruské armády
    DD.10.1917-DD.10.1918 bojoval v partyzánském oddílu
    DD.10.1918-DD.MM.RRRR vstoupil do Rudé armády
    DD.MM.1918-DD.MM.1927 nižší velitelské funkce v jezdectvu
    DD.MM.1927-DD.12.1935 velitel několika jízdních pluků
    DD.04.1936-DD.03.1938 zástupce velitele, později velitel 31.jízdní divize
    DD.08.1938-DD.07.1940 velitel 3.jízdního sboru
    DD.07.1940-29.09.1941 velitel Oděského vojenského okruhu
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    29.09.1941-04.10.1941 velitel 21.armády
    04.10.1941-24.12.1941 velitel Jižního frontu
    24.12.1941-02.04.1942 velitel Brjanského frontu
    02.04.1942-DD.09.1942 zástupce velitele Severokavkazského frontu
    DD.09.1942-DD.10.1942 velitel Černomořské skupiny vojsk
    DD.10.1942-DD.02.1943 velitel 5.armády
    DD.04.1943-DD.09.1943 zástupce velitele Severozápadního frontu
    DD.09.1943-DD.01.1944 velitel Charkovského vojenského okruhu
    DD.01.1944-27.04.1945 k dispozici hlavnímu velení
    27.04.1945-DD.05.1945 velitel 7.střeleckého sboru
    DD.05.1945-DD.06.1946 velitel 79.Berlínského střeleckého sboru
    DD.06.1946-DD.MM.1948 velitel 29.střeleckého sboru
    DD.MM.1948-DD.04.1950 zástupce velitele Tavrického vojenského okruhu
    DD.04.1950-DD.MM.RRRR odchod do zálohy
    Automatically linked items:
    DD.07.1937-DD.02.1938 Commander : 31st Cavalr Division
    25.02.1938-08.03.1938 Commander : 3rd Cavalry Corps
    DD.02.1938-DD.03.1938 Commander : 31st Cavalr Division
    08.03.1938-05.06.1940 Commander : 3rd Cavalry Corps
    05.06.1940-15.07.1940 Commander : 3rd Cavalry Corps
    05.06.1940-26.07.1940 Commander : Cavalry Army Group
    11.07.1940-22.02.1941 Commander : Odessa Military District
    22.02.1941-13.06.1941 Commander : Odessa Military District
    13.06.1941-09.09.1941 Commander : 9th Army
    27.09.1941-04.10.1941 Commander : 21st Army
    05.10.1941-24.12.1941 Commander : Southern Front
    24.12.1941-02.04.1942 Commander : Bryansk Front
    23.07.1942-27.07.1942 Commander : 51st Army
    28.07.1942-17.08.1942 Commander : Maritime Group of Forces
    03.09.1942-17.10.1942 Commander : Black Sea Group of Forces
    15.10.1942-27.02.1943 Commander : 5th Army
    25.09.1943-DD.12.1943 Commander : Kharkov Military District
    27.04.1945-09.05.1945 Commander : 7th Rifle Corps

    Manually added items:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    DD.MM.RRRR
    Řád rudé hvězdy
    Order of the Red Star
    Opден Красная Звезда
    -


    DD.MM.RRRR
    Řád rudého praporu /1924-1943/
    Order of the Red Banner /1924-1943/
    Орден Красного Знамени
    -


    DD.MM.RRRR
    Řád Suvorova 2. stupeň /1943-1991/
    The Order of Suvorov, 2nd Class /1943-1991/
    Opден Суворова II степени
    -


    DD.MM.RRRR
    Leninův řád /1956-1991/
    Order of Lenin /1956-1991/
    Opден Ленина
    udělen dvakrát


    DD.MM.RRRR
    Řád rudého praporu /1943-1991/
    Order of the Red Banner /1943-1991/
    Орден Красного Знамени
    -


    DD.MM.RRRR
    Řád rudého praporu /1943-1991/
    Order of the Red Banner /1943-1991/
    Орден Красного Знамени
    -


    DD.MM.RRRR
    Řád rudého praporu /1943-1991/
    Order of the Red Banner /1943-1991/
    Орден Красного Знамени
    -


    DD.MM.RRRR
    Řád Kutuzova, 1. stupeň /1943-1991/
    Order of Kutuzov, 1st Class /1943-1991/
    Opден Кутузова I степени
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://goo.gl/MzuZi
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/125062#433604Verze : 3
    MOD