Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 521 příspěvků vloženo, 1330 editováno a 812 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Vyšná Kamenica

okr. Košice-okolie

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Vyšná Kamenica Vysna Kamenica
    Originální název:
    Original Name:
    Vyšná Kamenica
    Další názvy:
    Other Names:
    (1427) Felsow Kemenche, (1430) Kemenche, (1630) Felseo Kemencze, (1773) Wissna Kamenicza, (1786) Wissna Kamenicza; maďarsky Felsőkemence.
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Košice-okolie Košice-okolie District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    48°46'49.36"N 21°29'07.17"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1427
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    Kostol evanjelický gotický zo 14. storočia, rozšírený a renesančne prestavaný v 16. a 17. storočí, klasicisticky upravený v 18. – 19. storočí.
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    -
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    Zaniknutá obec v okolí: Púch (1370) -
    Zdroje:
    Sources:
    www.e-obce.sk ; www.vysnakamenica.sk
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/125065#425092Verze : 0
    MOD