Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 469 příspěvků vloženo, 1168 editováno a 790 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Vyšná Myšľa

okr. Košice-okolie

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Vyšná Myšľa Vysna Mysla
    Originální název:
    Original Name:
    Vyšná Myšľa
    Další názvy:
    Other Names:
    (1325) Fel Misle, (1332/5) de alio Misle, (1427) Myssle, (1435) Kis Misle, (1456) Felsew Mysle, (1630) Felseo Misle, (1773) Wissna Missla, (1920) Vyšná Misla, (1927) Vyšná Myšľa; maďarsky Felsőmislye.
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Košice-okolie Košice-okolie District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    48°38'02.58"N 21°23'17.44"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1270
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    Kostol pôvodne postavený v roku 1894.
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    -
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    Obec bola v rokoch 1938-1945 pripojená k Maďarsku. Je tu teplý prameň. -
    Zdroje:
    Sources:
    www.e-obce.sk ; www.vysnamysla.ocu.sk
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/125066#425093Verze : 0
    MOD