Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 351 příspěvků vloženo, 1420 editováno a 275 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Tupikov, Vasilij Ivanovič

Vasiliy Ivanovich Tupikov / Василий Иванович Тупиков

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Tupikov Tupikov
    Jméno:
    Given Name:
    Vasilij Ivanovič Vasily Ivanovich
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Василий Иванович Тупиков
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    generálmajor -
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    31.12.1901 Kursk /
    31.12.1901 Kursk /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    20.09.1941 Kyjev /
    20.09.1941 Kijev /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    vojenský přidělenec v Německu 1940
    náčeník štábu Jihozápadního frontu od 29.6.1941
    -
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    padl při pokusu o únik z obklíčení u Kijeva spolu s velitelem frontu Kirponosem -
    Související články:
    Related Articles:
    Zdroje:
    Sources:
    Glantz: Souboj titánů
    http://goo.gl/bDCDs
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/125084#425432Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Tupikov Tupikov
    Jméno:
    Given Name:
    Vasilij Ivanovič Vasily Ivanovich
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Василий Иванович Тупиков
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:


    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    28.04.1939-04.11.1939 Náčelník štábu : Charkovský vojenský okruh
    04.11.1939-04.06.1940 Náčelník štábu : Charkovský vojenský okruh
    04.06.1940-18.12.1940 Náčelník štábu : Charkovský vojenský okruh
    29.07.1941-20.09.1941 Náčelník štábu : Jihozápadní front

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    28.04.1939-04.11.1939 Chief of Staff : Kharkov Military District
    04.11.1939-04.06.1940 Chief of Staff : Kharkov Military District
    04.06.1940-18.12.1940 Chief of Staff : Kharkov Military District
    29.07.1941-20.09.1941 Chief of Staff : South-Western Front

    Manually added items:
    Vyznamenání:
    Awards:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    -
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/125084#425114Verze : 0
    MOD