Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 325 příspěvků vloženo, 1373 editováno a 308 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Spojovací středisko Virti

Signal Centre Virti / Telefon und Telegraphenzentrale Virti

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Spojovací středisko Virti Signal Centre Virti
    Originální název:
    Original Name:
    Telefon und Telegraphenzentrale Virti
    Další názvy:
    Other Names:
    Kommandostand Virti
    Obec:
    Municipality:
    Lavarone Lavarone
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    45°56'54.30"N 11°14'25.92"E
    Fotografie nebo nákres:
    Photo or Sketch:
    Druh objektu:
    Sort of Object:
    spojovací uzel Connecting Node
    Typ objektu:
    Type of Object:
    kavernové postavení Cave Position
    Vyšší pevnostní celek:
    Upper Fortress Complex:
    Pevnostní uzávěr Lavarone Fortress Barrier Lavarone
    Zahájení stavby:
    Start of Construction:
    DD.MM.1910
    Dokončení stavby:
    Completion of Construction:
    DD.MM.1916
    Výzbroj:
    Armament:
    - -
    Posádka:
    Crew:
    ?
    Bojové využití:
    Combat Use:
    DD.MM.1915-DD.MM.1918
    DD.MM.1915-DD.MM.1918
    Současný stav:
    Current Condition:
    zřícenina ruin
    Přístupnost:
    Accessibility:
    volně přístupno open free
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Rolf Hentzschel: Festungskrieg im Hochgebirge (Bozen 2008)
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/125175#425283Verze : 0
    MOD
    Avatar
    V průběhu rakousko-uherské ofenzívy na jaře roku 1916 zde měl své velitelské stanoviště arcivévoda a budoucí císař Karel.
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/125175#425287Verze : 0
    MOD