Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 349 příspěvků vloženo, 1496 editováno a 334 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

1. kanadská pěší divize [1939-1945]

1st Canadian Infantry Division

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    1. kanadská pěší divize 1st Canadian Infantry Division
    Originální název:
    Original Name:
    1st Canadian Infantry Division
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.09.1939
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    DD.09.1945
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    DD.MM.RRRR-10.08.1943 XXX. sbor
    10.08.RRRR-DD.MM.RRRR XIII. sbor
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR V. sbor
    DD.MM.RRRR-DD.MM.1945 I. kanadský sbor
    DD.MM.RRRR-10.08.1943 XXX Corps
    10.08.1943-DD.MM.RRRR XIII Corps
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR V Corps
    DD.MM.RRRR-DD.MM.1945 I Canadian Corps
    Dislokace:
    Deployed:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

    Velitel:
    Commander:
    17.10.1939-19.07.1940 McNaughton, Andrew ( )
    20.07.1940-01.09.1942 Pearkes, George ( )
    08.09.1942-29.04.1943 Salmon, Harry ( )
    29.04.1943-31.10.1943 Simonds, Guy ( )
    01.11.1943-30.11.1944 Vokes, Christopher ( )
    01.12.1944-15.09.1945 Foster, Harry Wickwire (Major General)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.canadiansoldiers.com
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/125290#425586Verze : 0
    MOD