Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 372 příspěvků vloženo, 1746 editováno a 332 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Danišovce

okr. Spišská Nová Ves

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Danišovce Danisovce
    Originální název:
    Original Name:
    Danišovce
    Další názvy:
    Other Names:
    (1287) Nicolai filii Dionisii, (1317) Dionisii, (1333) Danusfalua, (1565) Dennsdorff, (1651) Danischócz, (1773) Danissowcze, maďarsky Danisóc.
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Spišská Nová Ves Spišská Nová Ves District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    48°56'55.47"N 20°37'08.38"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1287
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    Kostol rímskokatolícky ranogotický okolo roku 1270, klenba lode z polovice 15. storočia, doplnený v 18. storočí
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.e-obce.sk ; www.obecdanisovce.eu
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/125326#425660Verze : 0
    MOD