Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 367 příspěvků vloženo, 1445 editováno a 280 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Matejovce nad Hornádom

okr. Spišská Nová Ves

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Matejovce nad Hornádom Matejovce nad Hornadom
    Originální název:
    Original Name:
    Matejovce nad Hornádom
    Další názvy:
    Other Names:
    (1277) (terra) Mathey, (1320) Villa Mathei, (1354) Inferior Bela al. n. Manthefalua, (1773) Maczejowcze, maďarsky Matejóc, Hernádmáté, nemecky Matsdorf, Matzdorf.
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Spišská Nová Ves Spišská Nová Ves District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    48°55'00.25"N 20°40'15.88"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1320
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    Kostol rímskokatolícky ranogotický, neskoršími úpravami stratil pôvodný charakter
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.e-obce.sk ; www.matejovcenadhornadom.sk ; http://www.crwflags.com/fotw/flags/sk-sn.html
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/125341#425684Verze : 0
    MOD