Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 351 příspěvků vloženo, 1431 editováno a 277 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Olcnava

okr. Spišská Nová Ves

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Olcnava Olcnava
    Originální název:
    Original Name:
    Olcnava
    Další názvy:
    Other Names:
    (1312) Altznow, quae villa alibi Detrici appellatur, (1317) Villa Ditrici, (1343) Alcznow, (1773) Olcznawa, maďarsky Olcnó, Detrefalva, nemecky Olznau.
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Spišská Nová Ves Spišská Nová Ves District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    48°55'35.10"N 20°45'14.9"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1312
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    Kostol rímskokatolícky neoklasicistický z konca 19. storočia, gotická socha Madony z konca 14. storočia, časť zariadenia zo 17. a 18. storočia
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Rodisko:
    * Jozef Fabini - maliar a grafik, národný umelec. (* 10. október 1908 v Olcnave + 2. december 1984 v Košiciach)


    * Štefan Cpin - akademický maliar, ilustrátor kníh pre mládež (* 11. september 1919 v Olcnave, + 18. október 1971 v Modre)
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.e-obce.sk
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/125345#425688Verze : 0
    MOD