Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 356 příspěvků vloženo, 1513 editováno a 343 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Ball, Alfred Henry

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Ball Ball
    Jméno:
    Given Name:
    Alfred Henry Wynne Alfred Henry Wynne
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Alfred Henry Wynne Ball
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    letecký maršál Air Marshal
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    Sir Sir
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    18.01.1921 Rávalpindí /
    18.01.1921 Rawalpindi /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    25.01.2012 Henley-on-Thames
    25.01.2012 Henley-on-Thames
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    zástupce velitele, Velitelství útočného letectva RAF
    ředitel operací RAF
    velitel 542., 540., 680 a 13. perutě RAF
    Deputy Commander, Strike Command RAF
    RAF's Director of Operations
    Commander of No. 542, 540, 680 and 13 Squadron RAF
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    významný průzkumný pilot RAF RAF outstanding reconnaissance pilot
    Související články:
    Related Articles:
    Zdroje:
    Sources:
    www.telegraph.co.uk
    www.independent.co.uk
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/125584#426191Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Ball Ball
    Jméno:
    Given Name:
    Alfred Henry Wynne Alfred Henry Wynne
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Alfred Henry Wynne Ball
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Campbell College, Belfast
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Campbell College, Belfast
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.1937-DD.MM.1939 RAF College Cranwell
    DD.MM.1937-DD.MM.1939 RAF College Cranwell
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    23.12.1939 poručík
    23.12.1940 nadporučík
    23.12.1941 kapitán
    DD.10.1940 major (výkonný)
    DD.09.1944 podplukovník (výkonný)
    21.05.1946 kapitán
    01.08.1947 major
    01.01.1952 podplukovník
    01.01.1959 plukovník
    14.11.1964 letecký komodor (výkonný)
    01.01.1965 letecký komodor
    16.12.1968 letecký vicemaršál (výkonný)
    01.07.1969 letecký vicemaršál
    12.04.1975 letecký maršál (výkonný)
    01.07.1975 letecký maršál
    23.12.1939 Pilot Officer
    23.12.1940 Flying Officer
    23.12.1941 Flight Lieutenant
    DD.10.1940 Acting Squadron Leader
    DD.09.1944 Acting Wing Commander
    21.05.1946 Flight Lieutenant
    01.08.1947 Squadron Leader
    01.01.1952 Wing Commander
    01.01.1959 Group Captain
    14.11.1964 Acting Air Commodore
    01.01.1965 Air Commodore
    16.12.1968 Acting Air Vice Marshall
    01.07.1969 Air Vice Marshall
    12.04.1975 Acting Air Marshal
    01.07.1975 Air Marshal
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    01.02.1943-DD.07.1943 Velitel : 682. peruť RAF
    DD.03.1944-DD.09.1944 Velitel : 542. peruť RAF
    DD.09.1944-01.01.1946 Velitel : 540. peruť RAF
    DD.01.1946-01.09.1946 Velitel : 680. peruť RAF
    01.09.1946-DD.11.1946 Velitel : 13. peruť RAF

    Ručně vyplněné položky:
    DD.05.1940-DD.MM.1940 pilot, 13. peruť
    DD.05.1941-DD.10.1942 pilot, 1. jednotka fotografického průzkumu
    DD.10.1942-01.02.1943 velitel, 4. jednotka fotografického průzkumu
    01.02.1943-DD.07.1943 velitel, 682. peruť
    DD.03.1944-DD.09.1944 velitel, 542. peruť
    DD.09.1944-DD.MM.RRRR velitel, 540. peruť
    DD.01.1946-01.09.1946 velitel, 680. peruť
    01.09.1946-DD.11.1946 velitel, 13. peruť
    DD.MM.1953-DD.MM.1956 velitel, Wytonské průzkumné křídlo
    DD.12.1956-DD.MM.1959 letecký štáb, Velitelství bombardovacího letectva
    11.02.1963-DD.MM.1964 velitel, RAF Honington
    14.11.1964-DD.MM.RRRR štáb, Vzdušné síly střední východ
    28.12.1967-DD.MM.1968 ředitel operací, bombardování a průzkum
    16.12.1968-DD.MM.1971 Air Executive to Deputy for Nuclear Affairs/ACoS ADP Division, SHAPE
    31.05.1971-DD.MM.RRRR generální ředitel organizace RAF
    08.12.1977-DD.MM.1979 zástupce velitele, Velitelství útočného letectva
    Automatically linked items:
    01.02.1943-DD.07.1943 Commander : No. 682 Squadron RAF
    DD.03.1944-DD.09.1944 Commander : No. 542 Squadron RAF
    DD.09.1944-01.01.1946 Commander : No. 540 Squadron RAF
    DD.01.1946-01.09.1946 Commander : No. 680 Squadron RAF
    01.09.1946-DD.11.1946 Commander : No. 13 Squadron RAF

    Manually added items:
    DD.05.1940-DD.MM.1940 Pilot, No. 13 Squadron
    DD.05.1941-DD.10.1942 Pilot, No 1 Photographic Reconnaissance Unit
    DD.10.1942-01.02.1943 Commander, No 4 Photographic Reconnaissance Unit
    01.02.1943-DD.07.1943 Commander, No. 682 Squadron
    DD.03.1944-DD.09.1944 Commander, No. 542 Squadron
    DD.09.1944-DD.MM.RRRR Commander, No. 540 Squadron
    DD.01.1946-01.09.1946 Commander, No. 680 Squadron
    01.09.1946-DD.11.1946 Commander, No. 13 Squadron
    DD.MM.1953-DD.MM.1956 Commander, Wyton reconnaissance wing
    DD.12.1956-DD.MM.1959 Air Staff, Bomber Command
    11.02.1963-DD.MM.1964 Commander, RAF Honington
    14.11.1964-DD.MM.RRRR Staff, Air Forces Middle East
    28.12.1967-DD.MM.1968 Director of Operations, Bomber & Reconnaissance
    16.12.1968-DD.MM.1971 Air Executive to Deputy for Nuclear Affairs/ACoS ADP Division, SHAPE
    31.05.1971-DD.MM.RRRR Director-General of RAF Organisation
    08.12.1977-DD.MM.1979 Deputy Commander, Strike Command
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    11.06.1942
    Uveden v rozkazu
    Mentioned in Despatches
    Mentioned in Despatches
    -


    06.10.1942
    Záslužný letecký kříž
    Distinguished Flying Cross
    Distinguished Flying Cross
    -


    19.03.1943
    Řád Za vynikající službu
    Distinguished Service Order
    Distinguished Service Order
    -


    01.06.1943
    Letecká medaile
    Air Medal
    Air Medal
    -


    14.06.1945
    Uveden v rozkazu
    Mentioned in Despatches
    Mentioned in Despatches
    -


    01.01.1967
    Řád lázně člen (vojenský) 3. třída
    Order of Bath Companion (Mil.) 3rd Class
    Order of Bath Companion (Mil.) 3rd Class
    -


    01.01.1976
    Řád lázně rytíř komandér (vojenský) 2. třída
    Order of Bath Knight Commander (Mil.) 2nd Class
    Order of Bath Knight Commander (Mil.) 2nd Class
    -


    DD.MM.RRRR
    Hvězda 1939-1945
    1939–45 Star
    1939–45 Star
    -


    DD.MM.RRRR
    Válečná medaile 1939-1945
    War Medal 1939-1945
    War Medal 1939-1945
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.telegraph.co.uk
    www.independent.co.uk
    http://rafweb.org/Biographies/Ball_AHW.htm
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/125584#426198Verze : 0
    MOD