Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 351 příspěvků vloženo, 1420 editováno a 275 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Pančík, Ján

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Pančík Pancik
    Jméno:
    Given Name:
    Ján Jan
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Ján Pančík
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    genrálmajor (2. gen. hodnosť) vo výslužbe Major-General (Ret.)
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    Ing. MSc.
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    21.11.1948 Čierny Balog /
    21.11.1948 Čierny Balog /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:

    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    riaditeľ sekcie brannej politiky a rozvoja armády MOSR (1994-1995)
    pridelenec obrany SR na Ukrajine (1995-1999)
    veliteľ Domobrany (2000-2002)
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:
    Zdroje:
    Sources:
    archív autora
    www.vojenstvi.cz, ISSN 1802-1514
    Ján Štaigl a kol. - Generáli - slovenská vojenská generalita 1918 - 2012, 2. vyd., Magnet Press, ISBN 978-8089169-25-2
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/126024#427685Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Pančík Pancik
    Jméno:
    Given Name:
    Ján Jan
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Ján Pančík
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.1963 Základná škola, Čierny Balog
    DD.MM.RRRR-DD.MM.1967 Stredná priemyselná strojnícka škola, Brezno
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-01.08.1971 Vojenská akadémia, Vyškov
    DD.09.1974-DD.07.1976 postgraduálne štúdium, Vojenská akadémia A. Zápotockého, Brno
    01.12.1978-28.09.1979 Kurz veliteľov motostreleckých a tankových plukov, Solnečnogorsk
    DD.09.1986-DD.07.1988 Vojenská akadémia K. J. Vorošilova, Moskva
    DD.MM.1992-DD.MM.1992 Akadémia obrany NATO, Rím
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    01.08.1971 poručík
    01.05.1973 nadporučík
    01.05.1978 kapitán
    01.05.1981 major
    01.05.1985 podplukovník
    01.05.1989 plukovník gšt.
    01.11.1991 generálmajor
    31.12.2002 výslužba
    01.11.1991 Major-General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    DD.11.1979-DD.11.1982 Velitel : 55. motostřelecký pluk
    DD.09.1989-31.10.1991 Velitel : 13. tanková divize
    01.11.1991-31.12.1992 Velitel : 13. tanková divize
    01.01.1993-29.04.1993 Velitel : 13. tanková divize
    01.04.2000-01.10.2002 Velitel : Velitelství domobrany

    Ručně vyplněné položky:
    DD.09.1971-DD.09.1972 zástupca veliteľa roty, 60. tankový pluk
    DD.10.1972-DD.08.1973 zástupca náčelníka štábu 60. tankového pluku
    DD.09.1973-DD.08.1974 veliteľ práporu 60. tankový pluk
    DD.08.1976-DD.11.1979 zástupca veliteľa 60. tankového pluku
    DD.11.1979-DD.11.1982 veliteľ 55. motostreleckého pluku
    16.11.1982-31.08.1986 zástupca veliteľa 13. tankovej divízie
    16.09.1988-DD.MM.1989 zástupca náčelníka štábu Východného vojenského okruhu
    26.09.1989-29.04.1993 veliteľ 13. tankovej divízie / 13. tankovej divízie
    DD.05.1993-DD.09.1994 riaditeľ sekcie výstavby a ekonomiky MOSR
    DD.MM.1994-DD.MM.1994 poradca ministra obrany
    DD.12.1994-DD.10.1995 riaditeľ sekcie brannej politiky a rozvoja armády MOSR
    01.11.1995-28.10.1999 pridelenec obrany SR na Ukrajine
    01.01.2000-30.09.2002 veliteľ 1. armádneho zboru / Veliteľstva domobrany
    Automatically linked items:
    DD.11.1979-DD.11.1982 Commander : 55th Motor Rifle Regiment
    DD.09.1989-31.10.1991 Commander : 13th Tank Division
    01.11.1991-31.12.1992 Commander : 13th Tank Division
    01.01.1993-29.04.1993 Commander : 13th Tank Division
    01.04.2000-01.10.2002 Commander : Home Guard Command

    Manually added items:
    DD.MM.1982-DD.MM.1986 Second in Command 13th Tank Division
    DD.MM.1989-31.12.1992 Commander 13th Tank Division
    01.01.1993-DD.MM.1993 Commander 13th Tank Division
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Director of section military politics and progress of army Ministry of Defence of Slovak Republic
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    DD.MM.1978
    Medaile za službu vlasti
    Medal for Service to the Homeland
    Medaile za službu vlasti
    -


    DD.MM.1982
    Medaile Za upevňování bojového přátelství
    Medal for Strengthening Military Cooperation
    Медаль За укрепление боевого содружества
    -


    DD.MM.1983
    Medaile Za zásluhy o obranu vlasti
    The Medal of the Merits in the Defence of the Country
    Medaile Za zásluhy o obranu vlasti
    -


    DD.MM.1988
    Medaile Za upevňování přátelství ve zbrani - 3. stupeň
    -
    Medaile Za upevňování přátelství ve zbrani - bronzová medaile
    -


    DD.MM.1998
    Pamětní medaile ministra obrany SR I. stupně
    Commemorative Medal of the Minister of Defence of the Slovak Republic 1st class
    Pamätná medaila ministra obrany SR I. stupňa
    -


    DD.MM.1998
    Řád Žukova
    Order of Zhukov
    Орден Жукова
    -


    DD.MM.2002
    Medaile "Za věrnost Ozbrojeným silám Slovenské republiky" II. stupně
    -
    Medaila "Za vernosť Ozbrojeným silám Slovenskej republiky" II. stupňa
    -


    DD.MM.2007
    Medaile "15 let ozbrojených sil Ukrajiny"
    Medal "15 Years of the Armed Forces of Ukraine"
    Медаль «15 лет Вооружённых сил Украины»
    -


    DD.MM.2008
    Pamětní medaile k 15. výročí vzniku Ozbrojených sil Slovenské republiky
    Commemorative Medal for the 15th anniversary of the Armed Forces of the Slovak Republic
    Pamätná medaila k 15. výročiu vzniku Ozbrojených síl Slovenskej republiky
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    buko1
    www.vojenstvi.cz, ISSN 1802-1514
    Ján Štaigl a kol. - Generáli - slovenská vojenská generalita 1918 - 2012, 2. vyd., Magnet Press, ISBN 978-8089169-25-2
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/126024#470583Verze : 2
    MOD