Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 338 příspěvků vloženo, 1421 editováno a 321 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Fanta, František

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Fanta Fanta
    Jméno:
    Given Name:
    František František
    Jméno v originále:
    Original Name:
    František Fanta
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    brigádní generál Brigade General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    22.02.1892 Podklášteří /
    22.02.1892 Podklášteří /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    12.10.1977 České Budějovice / 12.10.1977 České Budějovice /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    Související články:
    Related Articles:
    Zdroje:
    Sources:
    Vojenský ústřední archiv Praha, fond Kvalifikační listiny vojenských osob
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/126537#428975Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Fanta Fanta
    Jméno:
    Given Name:
    František František
    Jméno v originále:
    Original Name:
    František Fanta
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.1919-DD.MM.1923 Reálne gymnasium, České Budějovice
    DD.MM.1919-DD.MM.1923 Reálne gymnasium, České Budějovice
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.1921-DD.MM.1922 Pěchotní učiliště, Milovice
    DD.MM.1949-DD.MM.1949 Kurs pro generály a vyšší velitele, Praha
    DD.MM.1921-DD.MM.1922 Pěchotní učiliště, Milovice
    DD.MM.1949-DD.MM.1949 Kurs pro generály a vyšší velitele, Praha
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    13.03.1941 major
    07.03.1944 podplukovník
    07.03.1945 plukovník
    01.12.1949 brigádní generál
    13.03.1941 Major
    07.03.1944 Lieutenant Colonel
    07.03.1945 Colonel
    01.12.1949 Brigadier General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    01.06.1944-DD.09.1944 Velitel : 4. československý pěší prapor
    DD.09.1944-DD.09.1944 Velitel : 3. československá samostatná brigáda
    01.09.1948-15.05.1949 Velitel : 1. divise

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    01.06.1944-DD.09.1944 Commander : 4th Czechoslovak Infantry Battalion
    DD.09.1944-DD.09.1944 Commander : 3rd Czechoslovak Separate Brigade
    01.09.1948-15.05.1949 Commander : 1st Division

    Manually added items:
    Vyznamenání:
    Awards:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Vojenský ústřední archiv Praha, fond Kvalifikační listiny vojenských osob
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/126537#562196Verze : 0
    MOD