Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 341 příspěvků vloženo, 1317 editováno a 317 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Heřman, Jan

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Heřman Herman
    Jméno:
    Given Name:
    Jan Jan
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Jan Heřman
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    brigádní generál Brigadier General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    06.12.1889 Cheb /
    06.12.1889 Cheb /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    23.11.1972 Praha / 23.11.1972 Prague /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    Související články:
    Related Articles:
    Zdroje:
    Sources:
    Vojenský ústřední archiv Praha, fond Kvalifikační listiny vojenských osob
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/126548#428992Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Heřman Herman
    Jméno:
    Given Name:
    Jan Jan
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Jan Heřman
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.1900-DD.MM.1908 Státní gymnasium, Praha
    DD.MM.1900-DD.MM.1908 Státní gymnasium, Praha
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.1908-DD.MM.1911 Tereziánská vojenská akademie, Wiener Neustadt
    DD.MM.1919-01.11.1921 Kurs pro výchovu důstojníků generálního štábu, Praha
    01.11.1921-DD.MM.1922 Válečná škola, Praha
    DD.MM.1908-DD.MM.1911 Tereziánská vojenská akademie, Wiener Neustadt
    DD.MM.1919-01.11.1921 Kurs pro výchovu důstojníků generálního štábu, Praha
    01.11.1921-DD.MM.1922 Válečná škola, Praha
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    14.12.1927 major
    06.01.1931 podplukovník
    01.01.1937 plukovník
    19.02.1947 brigádní generál
    14.12.1927 Major
    06.01.1931 Lieutenant Colonel
    01.01.1937 Colonel
    19.02.1947 Brigadier General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    00.09.1932-DD.09.1934 Náčelník štábu : 7. divise
    00.11.1937-00.08.1938 Velitel : 5. oddělení /školské a výcvikové/ hlavního štábu branné moci
    27.09.1938-DD.11.1938 Náčelník štábu : Velitelství VI. sboru
    27.09.1938-DD.11.1938 Velitel : Štáb VI. sboru
    25.05.1945-DD.02.1946 Velitel : Štáb 3. vojenské oblasti
    25.05.1945-DD.02.1946 Náčelník štábu : 3. vojenská oblast, velitelství

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    00.09.1932-DD.09.1934 Chief of Staff : 7th Division
    00.11.1937-00.08.1938 Commander : 5th Section /Education and Training/ of the Headquarters of the Armed Forces
    27.09.1938-DD.11.1938 Chief of Staff : Headquarters of the 6th Corps
    27.09.1938-DD.11.1938 Commander : Staff of the 6th Corps
    25.05.1945-DD.02.1946 Chief of Staff : Headquarters of the 3rd Military Area
    25.05.1945-DD.02.1946 Commander : Staff of the 3rd Military Area

    Manually added items:
    Vyznamenání:
    Awards:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Vojenský ústřední archiv Praha, fond Kvalifikační listiny vojenských osob
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/126548#562092Verze : 0
    MOD