Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 326 příspěvků vloženo, 1024 editováno a 326 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Hobza, Vladimír

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Hobza Hobza
    Jméno:
    Given Name:
    Vladimír Vladimír
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Vladimír Hobza
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    brigádní generál Brigade General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    17.07.1892 Luka /
    17.07.1892 Luka /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    Související články:
    Related Articles:
    Zdroje:
    Sources:
    Vojenský ústřední archiv Praha, fond Kvalifikační listiny vojenských osob
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/126549#428993Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Hobza Hobza
    Jméno:
    Given Name:
    Vladimír Vladimír
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Vladimír Hobza
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.1904-DD.MM.1912 Státní gymnasium, Jindřichův Hradec
    DD.MM.1912-DD.MM.1914 Karlo-Ferdinandova universita, Praha
    DD.MM.1904-DD.MM.1912 Státní gymnasium, Jindřichův Hradec
    DD.MM.1912-DD.MM.1914 Karlo-Ferdinandova universita, Praha
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.1920-DD.MM.1921 Vojenská akademie
    DD.MM.1920-DD.MM.1921 Military Academy
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    14.12.1927 major
    29.12.1928 podplukovník
    11.01.1934 plukovník
    02.10.1945 brigádní generál
    14.12.1927 Major
    29.12.1928 Lieutenant Colonel
    11.01.1934 Colonel
    02.10.1945 Brigadier General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    00.09.1935-00.10.1935 Velitel : Jezdecký pluk 5
    00.10.1935-01.01.1936 Velitel : Jezdecký pluk 8
    01.01.1936-30.09.1937 Velitel : Dragounský pluk 8
    30.09.1937-24.09.1938 Velitel : Dragounský pluk 7
    27.09.1938-15.12.1938 Velitel : Dragounský pluk 3
    25.05.1945-02.10.1945 Velitel : 16. divise
    02.10.1945-DD.10.1946 Velitel : 16. divise

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    00.09.1935-00.10.1935 Commander : 5th Cavalry Regiment
    00.10.1935-01.01.1936 Commander : 8th Cavalry Regiment
    01.01.1936-30.09.1937 Commander : 8th Dragoon Regiment
    30.09.1937-24.09.1938 Commander : 7th Dragoon Regiment
    27.09.1938-15.12.1938 Commander : 3rd Dragoon Regiment
    25.05.1945-02.10.1945 Commander : 16th Division
    02.10.1945-DD.10.1946 Commander : 16th Division

    Manually added items:
    Vyznamenání:
    Awards:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Vojenský ústřední archiv Praha, fond Kvalifikační listiny vojenských osob
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/126549#554080Verze : 1
    MOD