Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 301 příspěvků vloženo, 1015 editováno a 304 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Kristin, Jozef Martin

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Kristin Kristin
    Jméno:
    Given Name:
    Jozef Jozef
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Jozef Martin Kristin
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    brigádní generál Brigade General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    18.01.1897 Nemšová / 18.01.1897 Nemšová /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    24.04.1970 Bratislava / 24.04.1970 Bratislava /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    Související články:
    Related Articles:
    Zdroje:
    Sources:
    Vojenský ústřední archiv Praha, fond Kvalifikační listiny vojenských osob
    Ján Štaigl a kol. - Generáli - slovenská vojenská generalita 1918 - 2012, 2. vyd., Magnet Press, ISBN 978-8089169-25-2
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/126597#429048Verze : 1
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Kristín Kristín
    Jméno:
    Given Name:
    Jozef Jozef
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Jozef Martin Kristín
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.1904-DD.MM.1909 Ľudová škola, Nemšová
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    10.01.1919 dôstojnícky zástupca II. triedy
    01.09.1919 podporučík
    13.10.1919 záloha
    DD.11.1920 reaktivovaný
    16.12.1921 nadporučík
    28.10.1924 kapitán (s poradím od 01.02.1920)
    01.10.1928 štábny kapitán
    17.05.1939 major
    17.10.1940 odňatá vojenská hodnosť
    DD.04.1945 vstúpil do československej armády
    26.10.1946 major (renominovaný s účinnosťou od 28.10.1938)
    26.10.1946 podplukovník (s účinnosťou od 28.10.1941)
    26.10.1946 plukovník (s účinnosťou od 28.10.1944)
    20.02.1947 brigádny generál (s účinnosťou od 01.10.1946)
    03.03.1948 postavený mimo vojenskú službu
    01.11.1948 výslužba
    DD.MM.1989 rehabilitovaný
    26.10.1990 brigádny generál in memoriam
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    15.09.1939-01.10.1939 Velitel : Pěší pluk 46

    Ručně vyplněné položky:
    DD.10.1917-DD.MM.RRRR československé zahraničné vojsko, New York
    16.11.1917-DD.MM.RRRR 33. peší pluk francúzskej armády
    DD.03.1918-DD.04.1918 7. rota, 31. československý strelecký pluk
    01.05.1918-DD.11.1918 5. rota, 22. československý strelecký pluk
    10.12.1918-03.06.1919 vojenský referát Ministerstva s plnou mocou pre správu Slovenska
    04.06.1919-12.10.1919 inštruktor, útočný prápor Jánošíkovských družín
    DD.04.1922-DD.01.1928 veliteľ čaty / roty, Peší pluk 2
    15.01.1928-30.01.1935 veliteľ roty, Peší pluk 17
    DD.01.1935-DD.09.1936 2. spravodajské oddelenie, Zemské vojenské veliteľstvo Bratislava
    30.09.1936-DD.MM.1939 2. spravodajské oddelenie, VII. zbor
    DD.01.1939-14.03.1939 zástupca československej vojenskej správy pridelený Hlavnému veliteľstvu Hlinkovej gardy
    20.08.1939-DD.09.1939 veliteľ Divíznej oblasti 1
    16.09.1939-04.10.1939 veliteľ Pešieho pluku 45
    05.10.1939-DD.MM.1939 Ministerstvo národnej obrany
    20.10.1939-DD.MM.RRRR Inšpektorát brannej moci pre veci telovýchovy
    23.01.1940-DD.05.1940 prednosta Pracovnej služby MNO
    DD.05.1940-02.04.1945 zatknutý, odsúdený na doživotie, uväznený do oslobodenia sovietskym vojskom
    DD.01.1946-DD.MM.1946 zástupca prednostu I./2 oddelenia MNO
    DD.06.1946-DD.MM.1948 prednosta Prijímacej komisie pre dôstojníkov a rotmajstrov z povolania slovenskej národnosti pri MNO
    Automatically linked items:
    15.09.1939-01.10.1939 Commander : 46th Infantry Regiment

    Manually added items:
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    DD.MM.1918
    Válečný kříž
    Croix de Guerre
    Croix de Guerre
    -


    DD.MM.1919
    Válečný kříž 1918
    War Cross 1918
    Válečný kříž 1918
    -


    DD.MM.1945
    Československý válečný kříž 1939
    Czechoslovak War Cross 1939
    Československý válečný kříž 1939
    -


    DD.MM.1946
    Československá vojenská medaile "Za zásluhy" I. stupeň
    Medal for Merit 1st Class
    Československá vojenská medaile "Za zásluhy"" I. stupeň
    -


    DD.MM.1946
    Řád Slovenského národního povstání I. třída
    Order of Slovak National Uprising 1st class
    Rad Slovenského národného povstania I. trieda
    -


    DD.MM.1946
    Medaile Za vítězství nad Německem ve Velké Vlastenecké válce 1941-1945
    Medal for Victory over Germany in Great Patriotic War 1941-1945
    Медаль За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.
    -


    DD.MM.1992
    Řád Milana Rastislava Štefánika, 2. třída
    Order of Milan Rastislau Stefanik, 2nd Class
    Řád Milana Rastislava Štefánika, 2. třída
    in memoriam


    DD.MM.RRRR
    Pamětní medaile na válku 1914-1918
    Commemorative Medal of War of 1914 - 1918
    Medaille Commemorative de la Guerre de 1914-1918
    -


    DD.MM.RRRR
    Medaile vítězství
    Victory Medal
    Medaile vítězství
    -


    DD.MM.RRRR
    Československá revoluční medaile
    Czechoslovak Revolutionary Medal
    Československá revoluční medaile
    -
    Poznámka:
    Note:
    06.06.1951-04.05.1953 uväznený do udelenia prezidentskej amnestie
    17.07.2007-31.10.2016 po generálovi Kristínovi udelený čestný názov Multifunkčnej zásobovacej základne - Západ
    -
    Zdroje:
    Sources:
    Ján Štaigl a kol. - Generáli - slovenská vojenská generalita 1918 - 2012, 2. vyd., Magnet Press, ISBN 978-8089169-25-2
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/126597#489456Verze : 1
    MOD