Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 264 příspěvků vloženo, 1109 editováno a 296 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Lisý, Jaroslav

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Lisý Lisý
    Jméno:
    Given Name:
    Jaroslav Jaroslav
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Jaroslav Lisý
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    brigádní generál in memoriam Brigade General in Memoriam
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    28.04.1895 Jičín / 28.04.1895 Jičín /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    20.01.1943 Berlín / 20.01.1943 Berlin /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    Související články:
    Related Articles:
    Zdroje:
    Sources:
    Vojenský ústřední archiv Praha, fond Kvalifikační listiny vojenských osob
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/126610#429065Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Lisý Lisý
    Jméno:
    Given Name:
    Jaroslav Jaroslav
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Jaroslav Lisý
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    DD.09.1935-22.12.1936 Velitel : Štáb 1. divise
    DD.09.1935-22.12.1936 Náčelník štábu : 1. divise
    22.12.1936-DD.09.1937 Velitel : Štáb 1. divise
    22.12.1936-DD.09.1937 Náčelník štábu : 1. divise
    01.09.1937-24.09.1938 Velitel : 1. oddělení generálního inspektorátu branné moci
    27.09.1938-12.10.1938 Náčelník štábu : Velitelství IV. sboru
    27.09.1938-12.10.1938 Velitel : Štáb IV. sboru

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    DD.09.1935-22.12.1936 Chief of Staff : 1st Division
    DD.09.1935-22.12.1936 Commander : Staff of the 1st Division
    22.12.1936-DD.09.1937 Chief of Staff : 1st Division
    22.12.1936-DD.09.1937 Commander : Staff of the 1st Division
    01.09.1937-24.09.1938 Commander : 1st Section of the Inspectorate General of Armed Forces
    27.09.1938-12.10.1938 Chief of Staff : Headquarters of the 4th Corps
    27.09.1938-12.10.1938 Commander : Staff of the 4th Corps

    Manually added items:
    Vyznamenání:
    Awards:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Vojenský ústřední archiv Praha, fond Kvalifikační listiny vojenských osob
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/126610#577880Verze : 0
    MOD