Podlezl, Bohumír

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 397 příspěvků vloženo, 1813 editováno a 2919 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Podlezl, Bohumír

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Podlezl Podlezl
    Jméno:
    Given Name:
    Bohumír Bohumír
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Bohumír Podlezl
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    brigádní generál Brigade General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    08.11.1897 Jaroměřice / 08.11.1897 Jaroměřice /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    15.12.1975 Washington
    15.12.1975 Washington
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    Související články:
    Related Articles:
    Zdroje:
    Sources:
    Vojenský ústřední archiv Praha, fond Kvalifikační listiny vojenských osob
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/126647#429112Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Podlezl Podlezl
    Jméno:
    Given Name:
    Bohumír Bohumír
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Bohumír Podlezl
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.1908-DD.MM.1915 Státní gymnasium Jevíčko
    DD.MM.1908-DD.MM.1915 Státní gymnasium Jevíčko
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.1938-DD.MM.1938 Kurs pro velitele vojskových těles, Praha
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    18.12.1929 major
    01.01.1938 podplukovník
    02.10.1945 plukovník
    25.10.1946 brigádní generál
    18.12.1929 Major
    01.01.1938 Lieutenant Colonel
    02.10.1945 Colonel
    25.10.1946 Brigadier General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    DD.08.1945-02.10.1945 Velitel : Velitelství dělostřelectva 1. divise
    02.10.1945-25.10.1946 Velitel : Velitelství dělostřelectva 1. divise
    25.10.1946-DD.11.1946 Velitel : Velitelství dělostřelectva 1. divise
    DD.11.1946-DD.03.1948 Velitel : Velitelství dělostřelectva I. sboru

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    DD.08.1945-02.10.1945 Commander : 1st Division Artillery Command
    02.10.1945-25.10.1946 Commander : 1st Division Artillery Command
    25.10.1946-DD.11.1946 Commander : 1st Division Artillery Command
    DD.11.1946-DD.03.1948 Commander : Artillery Headquarters of the 1st Corps

    Manually added items:
    Vyznamenání:
    Awards:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Vojenský ústřední archiv Praha, fond Kvalifikační listiny vojenských osob
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/126647#576221Verze : 1
    MOD