Procházka, Oleg

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 32.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 502 příspěvků vloženo, 2678 editováno a 1195 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Procházka, Oleg

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Procházka Procházka
    Jméno:
    Given Name:
    Oleg Oleg
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Oleg Václav Procházka
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    brigádní generál in memoriam Brigade General in Memoriam
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    13.02.1896 Kokořín / 13.02.1896 Kokořín /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    26.02.1945 Brandenburg / 26.02.1945 Brandenburg /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    přednosta 7. oddělení (útočné vozby) MNO
    velitel Krajského velitelství Obrany národa Praha-severozápad
    -
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    popraven nacisty (den před osvobozením věznice Rudou armádou) executed by Nazis (day before deliberating by the Red Army)
    Související články:
    Related Articles:
    Zdroje:
    Sources:
    Vojenský ústřední archiv Praha, fond Kvalifikační listiny vojenských osob
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/126654#429119Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Procházka Procházka
    Jméno:
    Given Name:
    Oleg Oleg
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Oleg Václav Procházka
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    31.07.1934-15.09.1935 Velitel : Pluk útočné vozby
    15.09.1935-04.01.1937 Velitel : Pluk útočné vozby 1
    01.10.1937-24.09.1938 Velitel : I./7. oddělení /utočné vozby/
    24.09.1938-14.10.1938 Velitel : Velitelství útočné vozby hlavního velitelství
    31.07.1934-15.09.1935 Commander : Armoured Regiment
    15.09.1935-04.01.1937 Commander : 1st Armoured Regiment
    01.10.1937-24.09.1938 Commander : 7th Section /Armoured Troops/ of the 1st Department
    24.09.1938-14.10.1938 Commander : Armoured Troops Headquarters of the General Headquarters
    Vyznamenání:
    Awards:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Vojenský ústřední archiv Praha, fond Kvalifikační listiny vojenských osob
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/126654#569774Verze : 0
    MOD