Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 326 příspěvků vloženo, 1083 editováno a 361 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Vejmelka, František

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Vejmelka Vejmelka
    Jméno:
    Given Name:
    František František
    Jméno v originále:
    Original Name:
    František Vejmelka
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    brigádní generál Brigade General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    19.01.1895 Kuří /
    19.01.1895 Kuří /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    01.03.1968 Ondřejov / 01.03.1968 Ondřejov /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    Související články:
    Related Articles:
    Zdroje:
    Sources:
    Vojenský ústřední archiv Praha, fond Kvalifikační listiny vojenských osob
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/126708#429190Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Vejmelka Vejmelka
    Jméno:
    Given Name:
    František František
    Jméno v originále:
    Original Name:
    František Vejmelka
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    00.09.1930-00.09.1931 Velitel : Horský prapor VII
    DD.11.1936-DD.12.1937 Velitel : Pěší pluk 22
    27.09.1938-22.10.1938 Náčelník štábu : Velitelství II. armády
    27.09.1938-22.10.1938 Velitel : Štáb II. armády
    DD.10.1946-01.10.1947 Velitel : 16. divise

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    00.09.1930-00.09.1931 Commander : 7th Mountain Battalion
    DD.11.1936-DD.12.1937 Commander : 22nd Infantry Regiment
    27.09.1938-22.10.1938 Chief of Staff : Headquarters of the 2nd Army
    27.09.1938-22.10.1938 Commander : Staff of the 2nd Army
    DD.10.1946-01.10.1947 Commander : 16th Division

    Manually added items:
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    DD.MM.RRRR
    Medaile vítězství
    Victory Medal
    Medaile vítězství
    -


    DD.MM.RRRR
    Československá revoluční medaile
    Czechoslovak Revolutionary Medal
    Československá revoluční medaile
    -


    DD.MM.RRRR
    Válečný kříž 1918
    War Cross 1918
    Válečný kříž 1918
    -


    MM.DD.RRRR
    Kříž obrany státu ministra obrany České republiky
    State Defence Cross of the defence minister of the Czech republic
    Kříž obrany státu ministra obrany České republiky
    in memoriam
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Vojenský ústřední archiv Praha, fond Kvalifikační listiny vojenských osob
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/126708#554081Verze : 0
    MOD