Giese, Karl-Hans

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 380 příspěvků vloženo, 1944 editováno a 280 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Giese, Karl-Hans

generálmajor

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Giese Giese
    Jméno:
    Given Name:
    Karl-Hans Karl-Hans
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Karl-Hans Giese
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    -
    Hodnost:
    Rank:
    Generálmajor Major General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    11.10.1904 Giesenfelde /
    11.10.1904 Giesenfelde /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    19.09.1980 Bad Oyenhausen
    19.09.1980 Bad Oyenhausen
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: 205.pěší divize Commander of the 205th Infantry division
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    http://goo.gl/zYlbe
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/128515#434008Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Giese Giese
    Jméno:
    Given Name:
    Karl-Hans Karl-Hans
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Karl-Hans Giese
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    03.10.1927-03.08.1928 dělostřelecká škola
    15.01.1940-07.04.1940 škola generálního štábu v Berlíně
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    01.07.1929 poručík
    01.04.1933 nadporučík
    01.08.1936 kapitán
    01.06.1941 major
    01.08.1942 podplukovník
    01.07.1944 plukovník
    01.04.1945 Generálmajor


    01.07.1929 Leutnant
    01.04.1933 Oberleutnant
    01.08.1936 Hauptmann
    01.06.1941 Major
    01.08.1942 Oberstleutnant
    01.07.1944 Oberst
    01.04.1945 Major General


    Průběh vojenské služby:
    Military Career:


    01.04.1925-DD.MM.RRRR vstoupil do Reichswehru
    01.04.1925-14.01.1940 nižší velitelské funkce v dělostřelectvu
    14.01.1940-20.06.1944 vyšší štábní funkce
    20.06.1944-10.09.1944 náčelník štábu XIV.tankového sboru
    29.09.1944-DD.03.1945 velitel 551.granátnického pluku
    DD.03.1945-08.05.1940 velitel 205.pěší divize
    09.05.1945-DD.MM.1950 v sovětském zajetí


    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    DD.MM.RRRR
    - Německý kříž ve zlatě
    German Cross in Gold
    Deutsche Kreuz in Gold
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://goo.gl/zYlbe
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/128515#434012Verze : 0
    MOD