Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 338 příspěvků vloženo, 1421 editováno a 321 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Brücker, Otto-Hermann

generálporučík

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Brücker Bruecker
    Jméno:
    Given Name:
    Otto-Hermann Otto-Hermann
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Otto-Hermann Brücker
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    Generálporučík Lieutenant General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    12.10.1899 Berlín /
    12.10.1899 Berlin /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    12.12.1964 Weinheim
    12.12.1964 Weinheim
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: 9. pěší divize
    velitel: 76. pěší divize
    velitel: 6. pěší divize
    Commander of the 9th Infantry Division
    Commander of the 76th Infantry Division
    Commander of the 6th Infantry Division
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    nositel Rytířského kříže recipient of the Knight's Cross of the Iron Cross
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    http://goo.gl/Zhetv
    foto: http://goo.gl/eaAF3
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/128900#434966Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Brücker Bruecker
    Jméno:
    Given Name:
    Otto-Hermann Otto-Hermann
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Otto-Hermann Brücker
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    01.05.1922 poručík
    01.02.1927 nadporučík
    01.04.1934 kapitán
    01.08.1938 major
    01.11.1940 podplukovník
    01.07.1942 plukovník
    01.10.1944 Generálmajor
    20.04.1945 Generálporučík
    01.05.1922 Leutnant
    01.02.1927 Oberleutnant
    01.04.1934 Hauptmann
    01.08.1938 Major
    01.11.1940 Oberstleutnant
    01.07.1942 Oberst
    01.10.1944 Major General
    20.04.1945 Lieutenant General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    22.02.1944-15.03.1944 Velitel : 17. pěší divize
    DD.05.1944-DD.05.1944 Velitel : 9. pěší divize
    11.07.1944-25.07.1944 Velitel : 552. granátnická divize
    25.07.1944-09.10.1944 Velitel : 6. granátnická divize
    09.10.1944-10.04.1945 Velitel : 6. divize lidových granátníků
    10.03.1945-04.05.1945 Velitel : 6. pěší divize

    Ručně vyplněné položky:
    08.02.1944-25.04.1944 velitel: 17. pěší divize
    DD.05.1944-11.05.1944 velitel: 9. pěší divize
    15.07.1944-25.07.1944 velitel: 552. granátnická divize
    25.07.1944-01.10.1944 velitel: 6. granátnická divize
    01.10.1944-08.05.1945 velitel: 6. pěší divize
    08.05.1945-08.10.1955 v sovětském zajetí
    Automatically linked items:
    22.02.1944-15.03.1944 Commander : 17th Infantry Division
    DD.05.1944-DD.05.1944 Commander : 9th Infantry Division
    11.07.1944-25.07.1944 Commander : 552nd Grenadier Division
    25.07.1944-09.10.1944 Commander : 6th Grenadier Division
    09.10.1944-10.04.1945 Commander : 6th People\'s Grenadier Division
    10.03.1945-04.05.1945 Commander : 6th Infantry Division

    Manually added items:
    08.02.1944-25.04.1944 Commander of the 17th Infantry Division
    DD.05.1944-11.05.1944 Commander of the 9th Infantry Division
    15.07.1944-25.07.1944 Commander of the 552nd Grenadier Division
    25.07.1944-01.10.1944 Gommander of the 6th Grenadier Division
    01.10.1944-08.05.1945 Commander of the 6th Infantry Division
    08.05.1945-08.10.1955 in Soviet captivity
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    21.09.1939
    Železný kříž 1939 II. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -


    01.07.1940
    Železný kříž 1939 I. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    07.08.1941
    - Odznak za zranění 1939 černý
    Wound Badge 1939 Black
    Verwundetenabzeichen 1939 in Schwarz
    -


    14.04.1945
    Rytířský kříž Železného kříže 1939
    Knight's Cross of the Iron Cross
    Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes 1939
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://goo.gl/Zhetv
    http://goo.gl/WT2Hb
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/128900#434968Verze : 0
    MOD