Gebb, Werner

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 85.000,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Gebb, Werner

generálmajor

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Gebb Gebb
    Jméno:
    Given Name:
    Werner Werner
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Werner Gebb
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    -
    Hodnost:
    Rank:
    Generálmajor Major General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    08.07.1896 Heldenbergen /
    08.07.1896 Heldenbergen /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    12.08.1952 Sverdlovsk /
    12.08.1952 Sverdlovsk /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: 9. pěší divize Commander of the 9th Infantry Division
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    Zemřel v sovětském zajateckém táboře. Died at Soviet Prison Camp.
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    http://goo.gl/F8nR9
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/128902#434969Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Gebb -
    Jméno:
    Given Name:
    Werner -
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Werner Gebb
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    14.07.1915 poručík
    31.07.1925 nadporučík
    01.12.1930 kapitán
    01.12.1935 major
    01.01.1939 podplukovník
    01.12.1941 plukovník
    01.07.1944 Generálmajor
    14.07.1915 Leutnant
    31.07.1925 Oberleutnant
    01.12.1930 Hauptmann
    01.12.1935 Major
    01.01.1939 Oberstleutnant
    01.12.1941 Oberst
    01.07.1944 Major General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    16.06.1944-29.08.1944 Velitel : 9. pěší divize


    10.02.1943-01.02.1944 velitel: 116. granátnický pluk
    16.06.1944-29.08.1944 velitel: 9. pěší divize
    29.08.1944-12.08.1952 v sovětském zajetí
    16.06.1944-29.08.1944 Commander : 9th Infantry Division


    10.02.1943-01.02.1944 Commander of the 116th Grenadier Regiment
    16.06.1944-29.08.1944 Commander of the 9th Infantry Division
    29.08.1944-12.08.1952 in Soviet Captivity
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    14.05.1944
    - Německý kříž ve zlatě
    German Cross in Gold
    Deutsche Kreuz in Gold
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://goo.gl/F8nR9
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/128902#434970Verze : 0
    MOD