Glasl, Anton

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 3.346,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 700 příspěvků vloženo, 3400 editováno a 686 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Glasl, Anton

generálmajor

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Glasl Glasl
    Jméno:
    Given Name:
    Anton Anton
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Anton Glasl
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    Generálmajor Major General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    13.02.1897 Freising /
    13.02.1897 Freising /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    07.04.1965 Mühldorf am Inn
    07.04.1965 Mühldorf am Inn
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    náčelník štábu: 10. pěší divize Chief of Staff of the 10th Infantry Division
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    nositel Rytířského kříže recipient of the Knight`s Cross of the Iron Cross
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    http://goo.gl/G4wsG
    foto: http://goo.gl/1MhDm
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/128908#434982Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Glasl Glasl
    Jméno:
    Given Name:
    Anton Anton
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Anton Glasl
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    10.09.1917 poručík
    31.07.1925 nadporučík
    01.04.1933 kapitán
    01.08.1936 major
    01.04.1939 podplukovník
    01.12.1941 plukovník
    15.02.1945 Generálmajor


    10.09.1917 Leutnant
    31.07.1925 Oberleutnant
    01.04.1933 Hauptmann
    01.08.1936 Major
    01.04.1939 Oberstleutnant
    01.12.1941 Oberst
    15.02.1945 Major General


    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    12.10.1937-01.12.1939 Náčelník štábu : 10. pěší divize
    01.03.1943-05.03.1944 Velitel : Pluk horských myslivců 100


    12.10.1937-01.12.1939 náčelník štábu: 10. pěší divize
    01.03.1943-05.03.1944 velitel: 100. horský pluk
    12.10.1937-01.12.1939 Chief of Staff : 10th Infantry Division
    01.03.1943-05.03.1944 Commander : 100th Mountain Jaeger Regiment


    12.10.1937-01.12.1939 Chief of Staff of the 10th Infantry Division
    01.03.1943-05.03.1944 Commander of the 100th Mountain Regiment
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    11.10.1943
    Rytířský kříž Železného kříže 1939
    Knight's Cross of the Iron Cross
    Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes 1939
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1939 I. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1939 II. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://goo.gl/G4wsG
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/128908#434983Verze : 0
    MOD