Fürst, Friedrich

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 387 příspěvků vloženo, 2028 editováno a 2795 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Fürst, Friedrich

generálporučík

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Fürst Fuerst
    Jméno:
    Given Name:
    Friedrich Friedrich
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Friedrich Fürst
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    Generálporučík Lieutenant General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    26.05.1889 Mnichov
    26.05.1889 Munich
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    10.04.1956 Ruhpolding
    10.04.1956 Ruhpolding
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: 14. pěší divize
    velitel: 34. pěší divize
    Commander of the 14th Infantry Division
    Commander of the 34th Infantry Division
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    www.geocities.com
    foto: http://adf.ly/AiUaN
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/128957#435054Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Fürst Fuerst
    Jméno:
    Given Name:
    Friedrich Friedrich
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Friedrich Fürst
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    26.10.1911 poručík
    09.07.1915 nadporučík
    19.08.1919 kapitán
    01.02.1931 major
    01.07.1934 podplukovník
    01.10.1936 plukovník
    01.10.1940 Generálmajor
    01.10.1942 Generálporučík
    26.10.1911 Leutnant
    09.07.1915 Oberleutnant
    19.08.1919 Hauptmann
    01.02.1931 Major
    01.07.1934 Oberstleutnant
    01.10.1936 Oberst
    01.10.1940 Major General
    01.10.1942 Lieutenant General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    14.09.1939-18.10.1939 Velitel : 6. střelecká brigáda
    27.10.1939-05.10.1940 Velitel : 7. střelecká brigáda
    06.10.1940-15.10.1940 Velitel : 14. pěší divize
    15.10.1940-01.06.1942 Velitel : 14. pěší divize (motorizovaná)
    18.10.1941-05.09.1942 Velitel : 34. pěší divize
    20.02.1944-27.07.1944 Velitel : Divize ke zvláštnímu použití 442
    01.10.1942-23.11.1944 Velitel : 171. záložní divize

    Ručně vyplněné položky:
    01.05.1937-10.11.1938 velitel: 103. jízdní pluk
    10.11.1938-14.09.1939 velitel: 6. jízdní střelecký pluk
    14.09.1939-18.10.1939 velitel: 6. střelecká brigáda
    19.10.1939-27.10.1939 velitel: 7. jízdní brigáda
    27.10.1939-06.10.1940 velitel: 7. střelecká brigáda
    06.10.1940-15.10.1940 velitel: 14. pěší divize
    15.10.1940-01.06.1941 velitel: 14. pěší divize (motorizovaná)
    18.10.1941-20.09.1942 velitel: 34. pěší divize
    20.09.1942-01.10.1942 velitel: divize č. 171
    01.10.1942-05.01.1944 velitel: 171. záložní divize
    20.02.1944-27.07.1944 velitel: divize č. 442
    10.10.1944-02.11.1944 velitel: divize č. 180
    Automatically linked items:
    14.09.1939-18.10.1939 Commander : 6th Rifle Brigade
    27.10.1939-05.10.1940 Commander : 7th Rifle Brigade
    06.10.1940-15.10.1940 Commander : 14th Infantry Division
    15.10.1940-01.06.1942 Commander : 14th Infantry Division (motorized)
    18.10.1941-05.09.1942 Commander : 34th Infantry Division
    01.10.1942-23.11.1944 Commander : 171st Reserve Division
    20.02.1944-27.07.1944 Commander : 442nd Special Purpose Division

    Manually added items:
    01.05.1937-10.11.1938 Commander of the 103rd Infantry Regiment
    10.11.1938-14.09.1939 Commander of the 6th Cavalry Rifle Regiment
    14.09.1939-18.10.1939 Commander of the 6th Rifle Brigade
    19.10.1939-27.10.1939 Commander of the 7th Cavalry Brigade
    27.10.1939-06.10.1940 Commander of the 7th Rifle Brigade
    06.10.1940-15.10.1940 Commander of the 14th Infantry Division
    15.10.1940-01.06.1941 Commander of the 14th Infantry Division (motorised)
    18.10.1941-20.09.1942 Commander of the 34th Infantry Division
    20.09.1942-01.10.1942 Commander of Division 171
    01.10.1942-05.01.1944 Commander of the 171st Reserve Division
    20.02.1944-27.07.1944 Commander of Division 442
    10.10.1944-02.11.1944 Commander of Division 180
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 2. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    - Odznak za zranění 1939 stříbrný
    Wound Badge 1939 Silver
    Verwundetenabzeichen 1939 in Silber
    -


    DD.MM.RRRR
    - Válečný záslužný kříž 1. třída s meči (1938)
    War Merit Cross 1st Class with Swords (1938)
    Kriegsverdienstkreuz I. Klasse mit Schwertern (1938)
    -


    DD.MM.RRRR
    Válečný záslužný kříž 2. třída (1938)
    War Merit Cross 2nd Class (1938)
    Kriegsverdienstkreuz II. Klasse (1938)
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1939 I. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1939 II. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    - Odznak za tankový boj 2. stupeň stříbrný
    Tank Battle Badge 2nd Grade Silver
    Panzerkampfabzeichen 2. Stufe Silber mit Einsatzzahl 25
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.geocities.com
    foto: http://adf.ly/AiUaN
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/128957#435055Verze : 0
    MOD