Pawel, Bronislaw

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 670 příspěvků vloženo, 2886 editováno a 322 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Pawel, Bronislaw

generálmajor

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Pawel Pawel
    Jméno:
    Given Name:
    Bronislaw Bronislaw
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Bronislaw Pawel
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    -
    Hodnost:
    Rank:
    Generálmajor Major General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    29.07.1890 Pleszew /
    29.07.1890 Pleschen /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    03.03.1946 Riga /
    03.03.1946 Riga /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: 15. pěší divize Commander of the 15th Infantry Division
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    popraven executed
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/128967#435076Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Pawel Pawel
    Jméno:
    Given Name:
    Bronislaw Bronislaw
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Bronislaw Pawel
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    13.09.1911 poručík
    25.11.1916 nadporučík
    DD.MM.1919 kapitán
    01.10.1935 major
    01.04.1936 podplukovník
    01.01.1939 plukovník
    01.09.1942 Generálmajor
    13.09.1911 Leutnant
    25.11.1916 Oberleutnant
    DD.MM.1919 Hauptmann
    01.10.1935 Major
    01.04.1936 Oberstleutnant
    01.01.1939 Oberst
    01.09.1942 Major General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    03.02.1942-18.06.1942 Velitel : 15. pěší divize


    03.02.1942-18.06.1942 velitel: 15. pěší divize
    03.02.1942-18.06.1942 Commander : 15th Infantry Division


    03.02.1942-18.06.1942 Commander of the 15th Infantry Division
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    20.03.1942
    - Německý kříž ve zlatě
    German Cross in Gold
    Deutsche Kreuz in Gold
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/128967#435077Verze : 0
    MOD