1. tanková armáda [1945-1945]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 488 příspěvků vloženo, 1850 editováno a 283 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

1. tanková armáda [1945-1945]

1st Tank Army / 1. Panzerarmee

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    1. tanková armáda 1st Tank Army
    Originální název:
    Original Name:
    1. Panzerarmee
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    18.02.1945
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Heinriciho armádní skupina Army Group Heinrici
    Datum zániku:
    Disbanded:
    08.05.1945
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    18.02.1945-25.01.1945 Skupina armád A
    25.01.1945-08.05.1945 Skupina armád Střed
    18.02.1945-25.01.1945 Army Group A
    25.01.1945-08.05.1945 Army Group Centre
    Dislokace:
    Deployed:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

    Velitel:
    Commander:
    18.02.1945-19.03.1945 Heinrici, Gotthard (Generaloberst)
    19.03.1945-03.04.1945 Nehring, Walther Kurt Josef (General der Panzertruppe)
    03.04.1945-04.04.1945 Hasse, Wilhelm (General der Infanterie)
    04.04.1945-08.05.1945 Nehring, Walther Kurt Josef (General der Panzertruppe)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    18.02.1945-15.02.1945 Trotha, Ivo Thilo von (Oberst)
    15.02.1945-20.04.1945 Bürcker, Ulrich (Oberst)
    20.04.1945-08.05.1945 Wietershausen, ? Freiherr von (Oberst)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    DD.01.1945-DD.02.1945 3. jezdecká brigáda
    18.02.1945-08.05.1945 Velitelství armádní týlové oblasti 531
    18.02.1945-08.05.1945 Vyšší dělostřelecké velitelství 311
    18.02.1945-08.05.1945 XI. armádní sbor
    18.02.1945-08.05.1945 XXXXIX. horský armádní sbor
    DD.02.1945-DD.04.1945 18. dobrovolnická divize tankových granátníků SS Horst Wessel
    DD.02.1945-DD.03.1945 304. pěší divize
    DD.02.1945-08.05.1945 LIX. armádní sbor
    DD.03.1945-DD.04.1945 20. granátnická divize Waffen-SS (estonská č. 1)
    DD.04.1945-DD.05.1945 17. tanková divize
    DD.04.1945-08.05.1945 8. tanková divize
    DD.04.1945-08.05.1945 XXIV. tankový sbor
    DD.04.1945-08.05.1945 XXIX. armádní sbor
    DD.05.1945-08.05.1945 320. divize lidových granátníků
    DD.05.1945-08.05.1945 544. divize lidových granátníků
    DD.05.1945-08.05.1945 LXXII. armádní sbor
    DD.01.1945-DD.02.1945 3rd Cavalry Brigade
    18.02.1945-08.05.1945 311th Higher Artillery Command
    18.02.1945-08.05.1945 531st Army Rear Area Command
    18.02.1945-08.05.1945 XI Army Corps
    18.02.1945-08.05.1945 XXXXIX Mountain Army Corps
    DD.02.1945-DD.04.1945 18th SS Volunteers Tank Grenadier Division Horst Wessel
    DD.02.1945-DD.03.1945 304th Infantry Division
    DD.02.1945-08.05.1945 LIX Army Corps
    DD.03.1945-DD.04.1945 20th Waffen-SS Grenadier Division (Estonian No. 1)
    DD.04.1945-DD.05.1945 17th Tank Division
    DD.04.1945-08.05.1945 8th Tank Division
    DD.04.1945-08.05.1945 XXIV Tank Corps
    DD.04.1945-08.05.1945 XXIX Army Corps
    DD.05.1945-08.05.1945 320th People\'s Grenadier Division
    DD.05.1945-08.05.1945 544th People\'s Grenadier Division
    DD.05.1945-08.05.1945 LXXII Army Corps
    Čestný název:
    Honorary Name:
    -
    -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    Panzer-Armeeoberkommando 1 Panzer-Armeeoberkommando 1
    Zdroje:
    Sources:
    http://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; http://www.axishistory.com/
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/128999#435135Verze : 0
    MOD