Ehlert, Hans-Joachim

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 375 příspěvků vloženo, 1215 editováno a 421 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Ehlert, Hans-Joachim

generálmajor

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Ehlert Ehlert
    Jméno:
    Given Name:
    Hans-Joachim Hans-Joachim
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Hans-Joachim
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    -
    Hodnost:
    Rank:
    Generálmajor Major General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    12.02.1898 Charlottenthal
    12.02.1898 Charlottenthal
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    04.04.1966 Schönkirchen /
    04.04.1966 Schönkirchen /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: 715. pěší divize
    velitel: 114. myslivecká divize
    Commander of the 715th Infantry Division
    Commander of the 114th Ranger Division
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    reocities.com
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/129006#435144Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Ehlert Ehlert
    Jméno:
    Given Name:
    Hans-Joachim Hans-Joachim
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Hans-Joachim
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    30.06.1917 poručík
    31 .07.1925 nadporučík
    01.04.1933 kapitán
    01.08.1936 major
    01.01.1940 podplukovník
    01.03.1942 plukovník
    01.12.1944 Generálmajor
    30.06.1917 Leutnant
    31 .07.1925 Oberleutnant
    01.04.1933 Hauptmann
    01.08.1936 Major
    01.01.1940 Oberstleutnant
    01.03.1942 Oberst
    01.12.1944 Major General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    12.10.1937-15.07.1938 Náčelník štábu : 16. pěší divize
    18.09.1944-30.09.1944 Velitel : 715. pěší divize
    19.07.1944-15.04.1945 Velitel : 114. myslivecká divize


    20.09.1940-01.04.1942 velitel: 269. dělostřelecký pluk
    01.04.1942-15.01.1943 velitel: 377. dělostřelecký pluk
    05.06.1943-15.05.1944 velitel: 334. dělostřelecký pluk
    18.09.1944-01.12.1944 velitel: 715. pěší divize
    01.12.1944-01.02.1945 velitel: 114. myslivecká divize
    01.02.1945-15.04.1945 vůdcova záloha na OKH
    15.04.1945-DD.MM.1947 v zajetí
    12.10.1937-15.07.1938 Chief of Staff : 16th Infantry Division
    19.07.1944-15.04.1945 Commander : 114th Jaeger Division
    18.09.1944-30.09.1944 Commander : 715th Infantry Division


    20.09.1940-01.04.1942 Commander of the 269th Artillery Regiment
    01.04.1942-15.01.1943 Commander of the 377th Artillery Regiment
    05.06.1943-15.05.1944 Commander of the 334th Artillery Regiment
    18.09.1944-01.12.1944 Commander of the 715th Infantry Division
    01.12.1944-01.02.1945 Commander of the 114th Ranger Division
    01.02.1945-15.04.1945 Führer-Reserve OKH
    15.04.1945-DD.MM.1947 in Captivity
    Vyznamenání:
    Awards:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    reocities.com
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/129006#435150Verze : 0
    MOD