Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 392 příspěvků vloženo, 1614 editováno a 333 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

XIX. armádní sbor (motorizovaný) [1940-1940]

XIX Army Corps (motorized) / XIX. Armeekorps (motorisiert)

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    XIX. armádní sbor (motorizovaný) XIX Army Corps (motorized)
    Originální název:
    Original Name:
    XIX. Armeekorps (motorisiert)
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    30.06.1940
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Guderianova skupina Group von Guderian
    Datum zániku:
    Disbanded:
    16.11.1940
    Nástupce:
    Successor:
    Tanková skupina 2 2nd Tank Group
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    30.06.1940-DD.07.1940 12. armáda
    DD.07.1940-DD.09.1940 18. armáda
    DD.09.1940-16.11.1940 Hlavní velitelství pozemního vojska
    30.06.1940-DD.07.1940 12th Army
    DD.07.1940-DD.09.1940 18th Army
    DD.09.1940-16.11.1940 High Command of the Army
    Dislokace:
    Deployed:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

    Velitel:
    Commander:
    30.06.1940-16.11.1940 Guderian, Heinz Wilhelm (Generaloberst)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    30.06.1940-24.10.1940 Nehring, Walther Kurt Josef (Generalmajor)
    25.10.1940-16.11.1940 Liebenstein, Kurt Freiherr von (Oberstleutnant)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    -
    -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    Generalkommando XIX. Armeekorps (motorisiert) Generalkommando XIX. Armeekorps (motorisiert)
    Zdroje:
    Sources:
    http://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; http://www.axishistory.com/
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/129021#435210Verze : 0
    MOD