Gersdorff, Curt Ulrich von

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 438 příspěvků vloženo, 1236 editováno a 472 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Gersdorff, Curt Ulrich von

generálmajor

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    von Gersdorff von Gersdorff
    Jméno:
    Given Name:
    Curt Ulrich Curt Ulrich
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Curt Ulrich von Gersdorff
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    -
    Hodnost:
    Rank:
    generálmajor Major General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    17.12.1902 Berleburg /
    17.12.1902 Berleburg /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    02.07.1968 Hameln /
    02.07.1968 Hameln /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    Náčelník štábu 16. armády. Chieff of Staff 16th Army.
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    www.geocities.com
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/129161#435562Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    von Gersdorff von Gersdorff
    Jméno:
    Given Name:
    Curt Ulrich Curt Ulrich
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Curt Ulrich von Gersdorff
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    01.12.1925 Leutnant
    01.09.1928 Oberleutnant
    01.10.1934 Rittmeister
    01.06.1940 Major
    01.03.1942 Oberstleutnant
    01.01.1943 Oberst
    20.04.1945 Generálmajor
    01.12.1925 Leutnant
    01.09.1928 Oberleutnant
    01.10.1934 Rittmeister
    01.06.1940 Major
    01.03.1942 Oberstleutnant
    01.01.1943 Oberst
    20.04.1945 Major General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    15.10.1940-11.08.1941 Náčelník štábu : 20. tanková divize
    DD.09.1942-30.06.1943 Náčelník štábu : 32. pěší divize
    30.10.1944-08.05.1945 Náčelník štábu : 16. armáda
    15.10.1940-11.08.1941 Chief of Staff : 20th Tank Division
    DD.09.1942-30.06.1943 Chief of Staff : 32nd Infantry Division
    30.10.1944-08.05.1945 Chief of Staff : 16th Army
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    10.08.1944
    - Německý kříž ve zlatě
    German Cross in Gold
    Deutsche Kreuz in Gold
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1939 I. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1939 II. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.geocities.com
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/129161#435563Verze : 0
    MOD