Hlavní velitelství Východ [1939-1939]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 401 příspěvků vloženo, 1354 editováno a 441 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Hlavní velitelství Východ [1939-1939]

High Command East / Oberbefehlshaber Ost

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Hlavní velitelství Východ High Command East
    Originální název:
    Original Name:
    Oberbefehlshaber Ost
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    03.10.1939
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    20.10.1939
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Dislokace:
    Deployed:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

    Velitel:
    Commander:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Rundstedt, Gerd von ( )
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    18.09.1939-08.10.1939 Velitelství armádní týlové oblasti 581
    18.09.1939-08.10.1939 581st Army Rear Area Command
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    Hlavní velitelství Východ bylo v době od 3. října do 20. října 1939 totožné s velitelstvím skupiny armád Jih. Between 3 Oct and 20 Oct 1939 High Command East was identical with Army Group South Headquarters.
    Zdroje:
    Sources:
    http://www.axishistory.com/index.php?id=1531
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    www.geocities.com
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/129164#435577Verze : 0
    MOD