Thielmann, Alfred

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 649 příspěvků vloženo, 2552 editováno a 352 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Thielmann, Alfred

generálporučík

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Thielmann Thielmann
    Jméno:
    Given Name:
    Alfred Alfred
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Alfred Thielmann
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    -
    Hodnost:
    Rank:
    Generálporučík Lieutenant General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    20.07.1892 Kluczbork /
    20.07.1892 Kluczbork /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    03.03.1988 Neckargemünd /
    03.03.1988 Neckargemünd /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: 32. pěší divize
    velitel: 254. pěší divize
    Commander of the 32nd Infantry Division
    Commander of the 254th Infantry Division
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/129189#435625Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Thielmann Thielmann
    Jméno:
    Given Name:
    Alfred Alfred
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Alfred Thielmann
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    DD.MM.1918 poručík
    10.09.1919 nadporučík
    23.09.1919 nadporučík (policie)
    25.11.1920 kapitán (policie)
    01.04.1933 major (policie)
    01.08.1935 major
    01.01.1937 podplukovník
    01.12.1939 plukovník
    01.04.1943 Generálmajor
    01.06.1944 Generálporučík
    DD.MM.1918 Leutnant
    10.09.1919 Oberleutnant
    23.09.1919 Oberleutnant der Polizei
    25.11.1920 Hauptmann der Polizei
    01.04.1933 Major der Polizei
    01.08.1935 Major
    01.01.1937 Oberstleutnant
    01.12.1939 Oberst
    01.04.1943 Major General
    01.06.1944 Lieutenant General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    15.05.1943-27.06.1943 Velitel : 122. pěší divize
    27.06.1943-12.09.1943 Velitel : 32. pěší divize
    20.04.1944-01.10.1944 Velitel : 154. záložní divize
    01.10.1944-16.12.1944 Velitel : 154. polní výcviková divize
    15.05.1943-27.06.1943 Commander : 122nd Infantry Division
    27.06.1943-12.09.1943 Commander : 32nd Infantry Division
    20.04.1944-01.10.1944 Commander : 154th Reserve Division
    01.10.1944-16.12.1944 Commander : 154th Field Training Division
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    03.12.1942
    - Německý kříž stříbrný
    German Cross Silver
    Deutsche Kreuz in Silber
    -


    08.11.1944
    - Německý kříž ve zlatě
    German Cross in Gold
    Deutsche Kreuz in Gold
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 2. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1939 I. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1939 II. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/129189#435626Verze : 0
    MOD