Deboi, Heinrich

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 479 příspěvků vloženo, 1824 editováno a 278 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Deboi, Heinrich

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Deboi Deboi
    Jméno:
    Given Name:
    Heinrich Heinrich
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Heinrich Deboi
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    Generálporučík Lieutenant General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    06.04.1893 Landshut
    06.04.1893 Landshut
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    05.06.1955 Kempten
    05.06.1955 Kempten
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: 44. pěší divize
    velitel: 295. pěší divize
    Commander of the 44th Infantry Division
    Commander of the 295th Infantry Division
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    nositel Rytířského kříže recipient of the Knight's Cross of the Iron Cross
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    foto: http://goo.gl/Ru4e5
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/129238#435783Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Deboi Deboi
    Jméno:
    Given Name:
    Heinrich Heinrich
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Heinrich Deboi
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    01.08.1914 poručík
    14.12.1917 nadporučík
    01.02.1925 kapitán
    01.04.1934 major
    01.08.1936 podplukovník
    01.04.1939 plukovník
    01.04.1942 Generálmajor
    01.12.1942 Generálporučík
    01.08.1914 Leutnant
    14.12.1917 Oberleutnant
    01.02.1925 Hauptmann
    01.04.1934 Major
    01.08.1936 Oberstleutnant
    01.04.1939 Oberst
    01.04.1942 Major General
    01.12.1942 Lieutenant General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    02.05.1942-29.01.1943 Velitel : 44. pěší divize
    02.05.1942-29.01.1943 Commander : 44th Infantry Division
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    21.02.1942
    - Německý kříž ve zlatě
    German Cross in Gold
    Deutsche Kreuz in Gold
    -


    10.12.1942
    Rytířský kříž Železného kříže 1939
    Knight's Cross of the Iron Cross
    Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes 1939
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 2. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1939 I. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1939 II. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -
    Poznámka:
    Note:
    29.1.1943-1953 v sovětském zajetí 29.1.1943-1953 in Soviet Captivity
    Zdroje:
    Sources:
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/129238#435784Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Generálporučík Heinrich Deboi krátko po zajatí Červenou armádou, február 1943. Na pravom vrecku sa pekne vyníma Deutsche Kreuz in Gold, udelený mu len pred rokom.


    http://waralbum.ru/214121/

    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/129238#557595Verze : 1
    MOD