Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 369 příspěvků vloženo, 1699 editováno a 323 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Mahlmann, Paul

generálporučík

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Mahlmann Mahlmann
    Jméno:
    Given Name:
    Paul Paul
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Paul Mahlmann
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    -
    Hodnost:
    Rank:
    Generálporučík Lieutenant General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    29.10.1885 Regensburg
    29.10.1885 Regensburg
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    DD.MM.1963
    DD.MM.1963
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: 320. pěší divize Commander of the 320th Infantry Division
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    www.geocities.com
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/129268#435859Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Mahlmann Mahlmann
    Jméno:
    Given Name:
    Paul Paul
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Paul Mahlmann
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    09.03.1908 poručík
    DD.MM.RRRR nadporučík
    01.04.1925 kapitán
    DD.MM.RRRR major
    01.08.1934 podplukovník
    01.08.1935 plukovník
    01.10.1938 Generálmajor


    01.10.1941 Generálporučík


    09.03.1908 Leutnant
    DD.MM.RRRR Oberleutnant
    01.04.1925 Hauptmann
    DD.MM.RRRR Major
    01.08.1934 Oberstleutnant
    01.08.1935 Oberst
    01.10.1938 Major General


    01.10.1941 Lieutenant General


    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    25.12.1942-01.08.1943 Velitel : 147. záložní divize
    03.09.1943-23.10.1943 Velitel : 39. pěší divize
    20.11.1943-DD.07.1944 Velitel : 353. pěší divize
    DD.08.1944-15.02.1945 Velitel : 353. pěší divize

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    25.12.1942-01.08.1943 Commander : 147th Reserve Division
    03.09.1943-23.10.1943 Commander : 39th Infantry Division
    20.11.1943-DD.07.1944 Commander : 353rd Infantry Division
    DD.08.1944-15.02.1945 Commander : 353rd Infantry Division

    Manually added items:
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    22.11.1941
    - Německý kříž ve zlatě
    German Cross in Gold
    Deutsche Kreuz in Gold
    -


    05.11.1944
    - Armádní spona cti
    Army Honour Roll Clasp
    Ehrenblattspange des Heeres
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 2. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1939 I. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1939 II. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.geocities.com
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/129268#435860Verze : 0
    MOD