Schmidt, Friedrich

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 479 příspěvků vloženo, 1824 editováno a 278 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Schmidt, Friedrich

generálporučík

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Schmidt Schmidt
    Jméno:
    Given Name:
    Friedrich Friedrich
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Friedrich Schmidt
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    Generálporučík Lieutenant General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    05.03.1892 Liker
    05.03.1892 Liker
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    26.06.1943 Kurčanskaja
    26.06.1943 Kurchanskaya
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: 50. pěší divize Commander of the 50th Infantry Division
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    padl v boji killed in Action
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    foto: http://goo.gl/lUHWr
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/129277#435891Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Schmidt Schmidt
    Jméno:
    Given Name:
    Friedrich Friedrich
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Friedrich Schmidt
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    18.08.1912 poručík
    27.01.1916 nadporučík
    01.06.1922 kapitán
    01.04.1933 major
    01.09.1935 podplukovník
    01.03.1938 plukovník
    01.03.1942 Generálmajor


    01.03.1943 Generálporučík


    18.08.1912 Leutnant
    27.01.1916 Oberleutnant
    01.06.1922 Hauptmann
    01.04.1933 Major
    01.09.1935 Oberstleutnant
    01.03.1938 Oberst
    01.03.1942 Major General


    01.03.1943 Lieutenant General


    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    01.03.1942-26.06.1943 Velitel : 50. pěší divize
    01.03.1942-26.06.1943 Commander : 50th Infantry Division
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    22.11.1941
    - Německý kříž ve zlatě
    German Cross in Gold
    Deutsche Kreuz in Gold
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 2. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1939 I. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1939 II. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/129277#435892Verze : 0
    MOD