Domansky, Kurt

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 383 příspěvků vloženo, 1289 editováno a 426 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Domansky, Kurt

generálmajor

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Domansky Domansky
    Jméno:
    Given Name:
    Kurt Kurt
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Kurt Domansky
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    Generálmajor Major General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    13.06.1892 Gdaňsk
    13.06.1892 Danzig
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    26.04.1945 Sztutowo
    26.04.1945 Stutthof
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: 50. pěší divize Commander of the 50th Infantry Division
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    padl v boji killed in Actoin
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    balsi.de
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/129279#435901Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Domansky Domansky
    Jméno:
    Given Name:
    Kurt Kurt
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Kurt Domansky
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    22.05.1912 poručík
    19.12.1915 nadporučík
    21.01.1920 kapitán
    01.09.1935 major
    22.07.1938 podplukovník
    13.05.1941 plukovník
    09.11.1944 Generálmajor


    22.05.1912 Leutnant
    19.12.1915 Oberleutnant
    21.01.1920 Hauptmann
    01.09.1935 Major
    22.07.1938 Oberstleutnant
    13.05.1941 Oberst
    09.11.1944 Major General


    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    20.03.1944-DD.09.1944 Velitel : Dělostřelecké velitelství 401
    01.09.1944-DD.04.1945 Velitel : 93. pěší divize
    20.03.1944-DD.09.1944 Commander : 401st Artillery Command
    01.09.1944-DD.04.1945 Commander : 93rd Infantry Division
    Vyznamenání:
    Awards:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    balsi.de
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/129279#435903Verze : 0
    MOD