Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 369 příspěvků vloženo, 1699 editováno a 323 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

LVII. tankový sbor [1942-1944]

LVII Tank Corps / LVII. Panzerkorps

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    LVII. tankový sbor LVII Tank Corps
    Originální název:
    Original Name:
    LVII. Panzerkorps
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    DD.07.1942
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Wietersheimova skupina Group von Wietersheim
    Datum zániku:
    Disbanded:
    DD.06.1944
    Nástupce:
    Successor:
    Knobelsdorffova skupina Group von Knobelsdorff
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    DD.07.1942-DD.08.1942 Skupina armád Jih
    DD.08.1942-DD.09.1942 1. tanková armáda
    DD.09.1942-DD.12.1942 17. armáda
    DD.12.1942-DD.01.1943 Skupina armád Don
    DD.01.1943-DD.04.1943 4. tanková armáda
    DD.04.1943-DD.01.1944 1. tanková armáda
    DD.01.1944-DD.04.1944 6. armáda
    DD.04.1944-DD.05.1944 Wöhlerova armádní skupina
    DD.05.1944-DD.06.1944 4. armáda (rumunská)
    DD.07.1942-DD.08.1942 Army Group South
    DD.08.1942-DD.09.1942 1st Tank Army
    DD.09.1942-DD.12.1942 17th Army
    DD.12.1942-DD.01.1943 Army Group Don
    DD.01.1943-DD.04.1943 4th Tank Army
    DD.04.1943-DD.01.1944 1st Tank Army
    DD.01.1944-DD.04.1944 6th Army
    DD.04.1944-DD.05.1944 Army Group Wöhler
    DD.05.1944-DD.06.1944 4th Army (Romanian)
    Dislokace:
    Deployed:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

    Velitel:
    Commander:
    DD.07.1942-30.11.1943 Kirchner, Friedrich (General der Panzertruppe)
    30.11.1943-19.02.1944 Esebeck, Hans Karl Freiherr von (General der Panzertruppe)
    19.02.1944-25.05.1944 Kirchner, Friedrich (General der Panzertruppe)
    25.05.1944-02.06.1944 Beyer, Franz Waldemar (General der Infanterie)
    02.06.1944-DD.06.1944 Kirchner, Friedrich (General der Panzertruppe)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( ? )
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Automaticky vyplněné položky:
    28.07.1942-01.08.1942 16. tanková divize
    31.07.1942-30.11.1942 Rychlá divise
    01.01.1943-05.02.1943 17. tanková divize
    DD.01.1943-DD.02.1943 16. pěší divize (motorizovaná)
    DD.01.1943-DD.03.1943 23. tanková divize
    DD.01.1943-DD.03.1943 Divize tankových granátníků SS Wiking
    04.03.1943-DD.10.1943 15. pěší divize
    05.03.1943-15.05.1943 17. tanková divize
    16.05.1943-18.06.1943 17. tanková divize
    01.07.1943-DD.06.1944 Dělostřelecké velitelství 121
    DD.07.1943-DD.10.1943 328. pěší divize
    DD.10.1943-DD.02.1944 23. tanková divize
    DD.10.1943-08.11.1943 8. jezdecká divize SS
    DD.10.1943-DD.01.1944 Divize tankových granátníků Großdeutschland
    DD.10.1943-22.10.1943 Jezdecká divize SS
    02.11.1943-DD.01.1944 Sborový oddíl A
    06.11.1943-DD.12.1943 306. pěší divize
    20.11.1943-DD.11.1943 8. jezdecká divize SS
    DD.11.1943-DD.12.1943 14. tanková divize
    DD.11.1943-DD.01.1944 16. divize tankových granátníků
    DD.11.1943-10.11.1943 161. pěší divize
    DD.11.1943-02.11.1943 328. pěší divize
    DD.11.1943-13.03.1944 62. pěší divize
    DD.11.1943-DD.12.1943 7. tanková divize
    DD.11.1943-DD.01.1944 9. tanková divize
    DD.12.1943-DD.01.1944 15. pěší divize
    DD.01.1944-DD.02.1944 3. tanková divize SS Totenkopf
    DD.02.1944-DD.03.1944 15. pěší divize
    DD.02.1944-DD.04.1944 46. pěší divize
    DD.03.1944-DD.04.1944 23. tanková divize
    DD.04.1944-DD.06.1944 Divize tankových granátníků Großdeutschland
    DD.05.1944-DD.06.1944 3. tanková divize SS Totenkopf

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    28.07.1942-01.08.1942 16th Tank Division
    31.07.1942-30.11.1942 Rapid Division
    01.01.1943-05.02.1943 17th Tank Division
    DD.01.1943-DD.02.1943 16th Infantry Division (motorized)
    DD.01.1943-DD.03.1943 23rd Tank Division
    DD.01.1943-DD.03.1943 SS Tank Grenadier Division Wiking
    04.03.1943-DD.10.1943 15th Infantry Division
    05.03.1943-15.05.1943 17th Tank Division
    16.05.1943-18.06.1943 17th Tank Division
    01.07.1943-DD.06.1944 121st Artillery Command
    DD.07.1943-DD.10.1943 328th Infantry Division
    DD.10.1943-DD.02.1944 23rd Tank Division
    DD.10.1943-08.11.1943 8th SS Cavalry Division
    DD.10.1943-22.10.1943 SS Cavalry Division
    DD.10.1943-DD.01.1944 Tank Grenadier Division Grossdeutschland
    02.11.1943-DD.01.1944 Corps Detachment A
    06.11.1943-DD.12.1943 306th Infantry Division
    20.11.1943-DD.11.1943 8th SS Cavalry Division
    DD.11.1943-DD.12.1943 14th Tank Division
    DD.11.1943-10.11.1943 161st Infantry Division
    DD.11.1943-DD.01.1944 16th Tank Grenadier Division
    DD.11.1943-02.11.1943 328th Infantry Division
    DD.11.1943-13.03.1944 62nd Infantry Division
    DD.11.1943-DD.12.1943 7th Tank Division
    DD.11.1943-DD.01.1944 9th Tank Division
    DD.12.1943-DD.01.1944 15th Infantry Division
    DD.01.1944-DD.02.1944 3rd SS Tank Division Totenkopf
    DD.02.1944-DD.03.1944 15th Infantry Division
    DD.02.1944-DD.04.1944 46th Infantry Division
    DD.03.1944-DD.04.1944 23rd Tank Division
    DD.04.1944-DD.06.1944 Tank Grenadier Division Grossdeutschland
    DD.05.1944-DD.06.1944 3rd SS Tank Division Totenkopf

    Manually added items:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    -
    -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    Generalkommando LVII. Panzerkorps Generalkommando LVII. Panzerkorps
    Zdroje:
    Sources:
    http://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; http://www.axishistory.com/
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/129405#436179Verze : 0
    MOD