Florennes, Letecká základna Jeana Offenberga Florennes [1956- ]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 512 příspěvků vloženo, 1944 editováno a 306 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Florennes, Letecká základna Jeana Offenberga Florennes [1956- ]

Florennes Air Base of Jean Offenberg / Base aérienne Jean Offenberg de Florennes / Vliegbasis Florennes

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Letecká základna Jeana Offenberga Florennes Florennes Air Base of Jean Offenberg
    Originální název:
    Original Name:
    Base aérienne Jean Offenberg de Florennes / Vliegbasis Florennes
    Další názvy:
    Other Names:
    DD.05.1942-DD.09.1944 Fliegerhorst Florennes
    DD.09.1944-DD.MM.RRRR Advanced Landing Ground A-78 Florennes/Juzaine
    DD.MM.RRRR-DD.07.1947 Florennes/Juzaine Airfield
    DD.07.1947-DD.MM.1956 Base aérienne de Florennes / Vliegbasis Florennes
    Obec:
    Municipality:
    Florennes Florennes
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    50°14'37.00"N 04°38'55.00"E
    Vznik:
    Established:
    DD.MM.1956 premenovaním
    DD.MM.1956 renamed
    Velitelé:
    Commanders:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    DD.08.1942 DD.02.1944 Noční stíhací prostorové velitelství 7
    7th Night Fighter Area Command
    01.01.1943 06.04.1944 4. letka Stíhací eskadry 26
    4th Squadron of the 26th Fighter Wing
    31.08.1943 06.04.1944 2. letka Stíhací eskadry 26
    2nd Squadron of the 26th Fighter Wing
    31.08.1943 06.04.1944 3. letka Stíhací eskadry 26
    3rd Squadron of the 26th Fighter Wing
    18.12.1943 06.04.1944 1. letka Stíhací eskadry 26
    1st Squadron of the 26th Fighter Wing
    18.12.1943 06.04.1944 I. skupina Stíhací eskadry 26
    1st Group of the 26th Fighter Wing
    18.12.1943 06.04.1944 Štáb I. skupiny Stíhací eskadry 26
    Staff of the 1st Group of 26th Fighter Wing
    DD.08.1944 03.09.1944 1. letka (dálková) Průzkumné skupiny 121
    1st Squadron (Long Range) of the 121st Reconnaissance Group
    26.09.1944 27.01.1945 370. stíhací skupina
    370th Fighter Group
    01.10.1944 22.03.1945 474. stíhací skupina
    474th Fighter Group
    05.04.1945 15.09.1945 344. bombardovací skupina (střední)
    344th Bombardment Group (Medium)

    Zánik:
    Cancelled:
    DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.ailes-militaires-belges.be
    www.ww2.dk (p.16)
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/129455#436302Verze : 0
    MOD