Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 406 příspěvků vloženo, 1513 editováno a 409 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Wilke, Gustav

generálporučík

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Wilke Wilke
    Jméno:
    Given Name:
    Gustav Gustav
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Gustav Wilke
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    generálporučík Lieutenant General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    06.03.1898 Iława /
    06.03.1898 Iława /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    14.03.1977 Oberstdorf /
    14.03.1977 Oberstdorf /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    veliteľ 10. parašutistickej divízie Commander of the 10th Paratrooper-Division.
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    http://www.geocities.com/~orion47/
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/136438#450449Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Wilke Wilke
    Jméno:
    Given Name:
    Gustav Gustav
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Gustav Wilke
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    27.01.1918 poručík
    01.02.1927 nadporučík
    01.04.1934 kapitán
    01.03.1937 major
    01.11.1939 podplukovník
    01.03.1942 plukovník
    20.04.1943 Generálmajor
    01.05.1944 Generálporučík
    27.01.1918 Lieutenant
    01.02.1927 First Lieutenant
    01.04.1934 Captain
    01.03.1937 Major
    01.11.1939 Lieutenant Colonel
    01.03.1942 Colonel
    20.04.1943 Major General
    01.05.1944 Lieutenant General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    DD.11.1939-01.06.1940 Velitel : Bombardovací skupina ke zvláštnímu použití 12
    22.07.1940-DD.08.1941 Velitel : Kluzáková eskadra 1
    14.11.1943-17.03.1944 Velitel : 2. paradesantní divize
    01.04.1944-23.09.1944 Velitel : 5. paradesantní divize
    12.12.1944-02.03.1945 Velitel : 9. paradesantní divize
    10.03.1945-DD.04.1945 Velitel : 10. paradesantní divize
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Velitel : Polní divize letectva 1
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Velitel : Polní divize letectva 1

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    DD.11.1939-01.06.1940 Commander : 12th Special Purpose Bomber Group
    22.07.1940-DD.08.1941 Commander : 1st Airlanding Wing
    14.11.1943-17.03.1944 Commander : 2nd Parachute Division
    01.04.1944-23.09.1944 Commander : 5th Parachute Division
    12.12.1944-02.03.1945 Commander : 9th Parachute Division
    10.03.1945-DD.04.1945 Commander : 10th Parachute Division
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Commander : 1st Air Force Field Division
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Commander : 1st Air Force Field Division

    Manually added items:
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    24.05.1940
    Rytířský kříž Železného kříže 1939
    Knight's Cross of the Iron Cross
    Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes 1939
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1939 I. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1939 II. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://www.geocities.com/~orion47/
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/136438#450450Verze : 0
    MOD