Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 394 příspěvků vloženo, 1621 editováno a 334 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

349. skupina pro přepravu jednotek [1943-1946]

349th Troop Carrier Group

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    349. skupina pro přepravu jednotek 349th Troop Carrier Group
    Originální název:
    Original Name:
    349th Troop Carrier Group
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    23.10.1943
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    07.09.1946
    Nástupce:
    Successor:
    349. skupina pro přepravu jednotek, střední 349th Troop Carrier Group, Medium
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.11.1943-11.03.1944 61. křídlo pro přepravu jednotek
    11.03.1944-DD.11.1944 60. křídlo pro přepravu jednotek
    DD.11.1944-DD.04.1945 1. velitelství pro přepravu jednotek
    DD.04.1945-30.04.1945 9. velitelství pro přepravu jednotek
    30.04.1945-20.05.1945 52. křídlo pro přepravu jednotek
    20.05.1945-31.01.1946 50. křídlo pro přepravu jednotek
    31.01.1946-27.08.1946 52. křídlo pro přepravu jednotek
    27.08.1946-07.09.1946 3. letecká armáda
    01.11.1943-11.03.1944 61st Troop Carrier Wing
    11.03.1944-DD.11.1944 60th Troop Carrier Wing
    DD.11.1944-DD.04.1945 I Troop Carrier Command
    DD.04.1945-30.04.1945 IX Troop Carrier Command
    30.04.1945-20.05.1945 52nd Troop Carrier Wing
    20.05.1945-31.01.1946 50th Troop Carrier Wing
    31.01.1946-27.08.1946 52nd Troop Carrier Wing
    27.08.1946-07.09.1946 Third Air Force
    Dislokace:
    Deployed:
    01.11.1943-20.01.1944 Knob Noster, Army Air Base, Knob Noster
    20.01.1944-11.03.1944 Alliance AAB
    11.03.1944-04.03.1945 Fayetteville, Pope Field
    04.03.1945-15.03.1945 Fort Wayne, Baer Field
    03.04.1945-DD.04.1945 Barkstone Heath
    DD.04.1945-13.07.1945 Roye-Amy Afld
    DD.09.1945-07.09.1946 Austin, Bergstrom Field

    Velitel:
    Commander:
    01.11.1943-26.11.1943 Estrumse, Elmer F. (Major)
    26.11.1943-29.08.1946 Barrow, Leonard J. Jr (Colonel)
    29.08.1946-07.09.1946 Tarver, Benjamin M. Jr (Lieutenant Colonel)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:


    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/137616#451760Verze : 1
    MOD