Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 351 příspěvků vloženo, 1420 editováno a 275 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

375. skupina pro přepravu jednotek [1942-1946]

375th Troop Carrier Group

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    375. skupina pro přepravu jednotek 375th Troop Carrier Group
    Originální název:
    Original Name:
    375th Troop Carrier Group
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    12.11.1942
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    25.03.1946
    Nástupce:
    Successor:
    375. skupina pro přepravu jednotek 375th Troop Carrier Group
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    18.11.1942-01.05.1943 1. velitelství pro přepravu jednotek
    01.05.1943-12.07.1943 50. křídlo pro přepravu jednotek
    12.07.1943-25.03.1946 54. křídlo pro přepravu jednotek
    18.11.1942-01.05.1943 I Troop Carrier Command
    01.05.1943-12.07.1943 50th Troop Carrier Wing
    12.07.1943-25.03.1946 54th Troop Carrier Wing
    Dislokace:
    Deployed:
    18.11.1942-25.01.1943 Louisville, Bowman Field
    25.01.1943-06.05.1943 Knob Noster, Army Air Base, Knob Noster
    06.05.1943-02.06.1943 Laurinburg-Maxton AAB
    02.06.1943-17.06.1943 Fort Wayne, Baer Field
    13.07.1943-31.07.1943 Archiefield, Archerfield Airport
    31.07.1943-19.08.1943 Port Moresby, ? /
    19.08.1943-19.12.1943 Dobodura, Dobodura Airfield Complex /
    19.12.1943-22.04.1944 Port Moresby, ? /
    22.04.1944-27.09.1944 Nadzab, Nadzab Airfield /
    27.09.1944-18.02.1945 Biak
    18.02.1945-20.05.1945 San Jose, McGuire Field /
    20.05.1945-31.07.1945 Porac
    31.07.1945-DD.09.1945 Okinawa
    DD.09.1945-25.03.1946 Tachikawa, Tachikawa Airfield /

    Velitel:
    Commander:
    20.11.1942-25.12.1944 Pitts, Joel G. (Colonel)
    25.12.1944-DD.08.1945 Wiley, Maurice W. (Lieutenant Colonel)
    DD.08.1945-27.09.1945 Ames, John L. Jr (Lieutenant Colonel)
    27.09.1945-03.10.1945 King, Benjamin C. (Lieutenant Colonel)
    03.10.1945-16.01.1946 Roth, Marshall S. (Colonel)
    16.01.1946-25.03.1946 -, - (-)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:


    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/137693#451837Verze : 2
    MOD
    Avatar
    vytvořena jako 375th Troop Carrier Group 12.11.1942
    Aktivována 18.11.1942 and activated on
    Deaktivována 25.3.1946
    Převedena do rezervy
    Aktivována v USA 3.8.1947
    Přetvořena na 375th Troop Carrier Group (Medium) v červnu 1949
    Povolána do aktivní 15.10.1950
    Deaktivována 14.7.1952
    Převedena do rezervy
    Aktivována 14.7.1952


    SQUADRONY
    14th - 1947 - 1949
    55th - 1942 - 1946; 1947 - 1952
    56th - 1942 - 1946; 1947 - 1952; 1952
    57th - 1942 - 1946; 1947 - 1952; 1952
    58th - 1942 - 1946; 1947 - 1950


    STATIONS


    Coraopolis, Greater Pittsburgh Airport , 3.8.1947
    Donaldson AFB, SC, 15.10.1950 - 14.7.1952
    Pittsburgh, Pa, 14.7.1952


    COMMANDERS


    Capt Charles J Newell, 15.10.1950
    Lt Col Charles R Gianque, 7.11.1950
    Col Kenneth L Johnson, 13.11.1951
    Lt Col Arthur J Staveley, 1.2.1952
    Col Stewart H Nichols, 17.4. - 14.7.1952


    CAMPAIGNS
    Air Offensive, Japan
    New Guinea
    Northern Solomons
    Bismarck Archipelago
    Western Pacific
    Leyte
    Luzon
    Ryukyus


    DECORATIONS
    Philippine Presidential Unit Citation


    Používaný letoun
    C-47
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/137693#94306Verze : 3