Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 361 příspěvků vloženo, 1475 editováno a 302 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

439. skupina pro přepravu jednotek [1943-1946]

439th Troop Carrier Group

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    439. skupina pro přepravu jednotek 439th Troop Carrier Group
    Originální název:
    Original Name:
    439th Troop Carrier Group
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    14.05.1943
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    10.06.1946
    Nástupce:
    Successor:
    439. skupina pro přepravu jednotek, střední 439th Troop Carrier Group, Medium
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.06.1943-10.03.1944 1. velitelství pro přepravu jednotek
    10.03.1944-26.08.1944 9. letecká armáda
    26.08.1944-DD.09.1945 9. velitelství pro přepravu jednotek
    DD.09.1945-DD.12.1945 1. velitelství pro přepravu jednotek
    DD.12.1945-21.03.1946 9. velitelství pro přepravu jednotek
    01.06.1943-10.03.1944 I Troop Carrier Command
    10.03.1944-26.08.1944 Ninth Air Force
    26.08.1944-DD.09.1945 IX Troop Carrier Command
    DD.09.1945-DD.12.1945 I Troop Carrier Command
    DD.12.1945-21.03.1946 IX Troop Carrier Command
    Dislokace:
    Deployed:
    01.06.1943-15.06.1943 Alliance AAFld
    15.06.1943-02.08.1943 Knob Noster, Sedalia Army Airfield
    02.08.1943-16.12.1943 Alliance AAFld
    16.12.1943-02.02.1944 Laurinburg-Maxton AAB
    02.02.1944-14.02.1944 Fort Wayne, Baer Field
    10.03.1944-26.04.1944 Balderton
    26.04.1944-08.09.1944 Upottery
    08.09.1944-28.09.1944 Juvincourt-et-Damary, Advanced Landing Ground A-68
    28.09.1944-04.11.1944 Lonray
    04.11.1944-07.09.1945 Chelghoum Laid, Chateau-dun-du-Rhumel Airfield /
    22.09.1945-07.10.1945 Fort Wayne, Baer Field
    07.10.1945-10.06.1946 Knob Noster, Army Air Base, Knob Noster

    Velitel:
    Commander:
    01.06.1943-21.01.1944 Zimmerman, Ralph L. (Lieutenant Colonel)
    21.01.1944-06.10.1945 Young, Charles H. (Colonel)
    06.10.1945-16.04.1946 Edris, Gordon L. (Colonel)
    16.04.1946-28.05.1946 Messenger, Lester C. (Lieutenant Colonel)
    28.05.1946-10.06.1946 Massengale, William M. Jr (Lieutenant Colonel)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:


    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/137826#451970Verze : 0
    MOD