Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 309 příspěvků vloženo, 1205 editováno a 304 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

513. skupina pro přepravu jednotek, speciální [1948-1949]

513th Troop Carrier Group, Special

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    513. skupina pro přepravu jednotek, speciální 513th Troop Carrier Group, Special
    Originální název:
    Original Name:
    513th Troop Carrier Group, Special
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    19.11.1948
    Předchůdce:
    Predecessor:
    513. skupina pro přepravu jednotek 513th Troop Carrier Group
    Datum zániku:
    Disbanded:
    16.10.1949
    Nástupce:
    Successor:
    513. skupina pro přepravu jednotek, výsadková, letadel s pevnou nosnou plochou 513th Troop Carrier Group, Assault, Fixed Wing
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    19.11.1948-26.09.1949 ?
    19.11.1948-25.11.1948 dočasně podřízeno: 61. křídlo pro přepravu jednotek, těžké
    26.11.1948-19.01.1949 ?
    20.01.1949-09.07.1949 ?
    10.07.1949-26.09.1949 dočasně podřízeno: 61. křídlo pro přepravu jednotek, těžké
    26.09.1949-16.10.1949 Vzdušné síly Spojených států v Evropě
    26.09.1949-16.10.1949 dočasně podřízeno: 61. křídlo pro přepravu jednotek, těžké
    19.11.1948-26.09.1949 1st Airlift Task Force
    19.11.1948-25.11.1948 attached to 61st Troop Carrier Wing, Heavy
    26.11.1948-19.01.1949 attached to Airlift Wing [Provisional]
    20.01.1949-09.07.1949 attached to 7497th Airlift Wing
    10.07.1949-26.09.1949 attached to 61st Troop Carrier Wing, Heavy
    26.09.1949-16.10.1949 United States Air Forces in Europe
    26.09.1949-16.10.1949 remained attached to 61st Troop Carrier Wing, Heavy
    Dislokace:
    Deployed:
    19.11.1948-16.10.1949 Frankfurt am Main, Rhein-Main Air Base /
    Velitel:
    Commander:
    19.11.1948-20.03.1949 Norwood, Frank (Colonel)
    20.03.1949-24.04.1949 Badget, Harry P. (Commander)
    24.04.1949-30.09.1949 Norwood, Frank (Colonel)
    01.10.1949-16.10.1949 -, - (-)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:


    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/138011#452155Verze : 2
    MOD