Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 309 příspěvků vloženo, 1205 editováno a 304 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

1. taktické stíhací křídlo [1970-1991]

1st Tactical Fighter Wing

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    1. taktické stíhací křídlo 1st Tactical Fighter Wing
    Originální název:
    Original Name:
    1st Tactical Fighter Wing
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.10.1970
    Předchůdce:
    Predecessor:
    1. stíhací křídlo (protivzdušné obrany) 1st Fighter Wing (Air Defense)
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.10.1991
    Nástupce:
    Successor:
    1. stíhací křídlo 1st Fighter Wing
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.10.1970-30.09.1971 836. letecká divize
    30.09.1971-DD.MM.RRRR 9. letecká armáda
    01.10.1970-30.09.1971 836th Air Division
    30.09.1971-DD.MM.RRRR Ninth Air Force
    Dislokace:
    Deployed:
    01.10.1970-30.06.1975 Tampa, MacDill AFB
    Velitel:
    Commander:
    DD.01.1970-01.10.1970 Taylor, Mervin M. (Colonel)
    01.10.1970-01.03.1971 McNeil, Travis R. (Colonel)
    01.03.1971-06.05.1971 Titus, Robert F. (Colonel)
    06.05.1971-01.11.1971 Leaf, Howard W. (Colonel)
    01.11.1971-18.04.1972 Druen, Walter D. Jr (Colonel)
    18.04.1972-25.06.1973 Davis, Sydney L. (Colonel)
    25.06.1973-DD.06.1975 Carey, Gerald J. Jr (Colonel)
    DD.06.1975-01.07.1975 Bedke, Ernest A. (Colonel)
    01.07.1975-01.08.1975 Miller, George H. (Lieutenant Colonel)
    01.08.1975-01.08.1977 Welch, Larry D. (Brigadier General)
    01.08.1977-27.03.1978 Chain, John T. Jr (Brigadier General)
    27.03.1978-15.05.1979 Eddins, Neil L. (Colonel)
    15.05.1979-11.08.1980 Miller, Donald L. (Colonel)
    11.08.1980-29.01.1982 Tolbert, William T. (Brigadier General)
    29.01.1982-06.04.1983 Fischer, Eugene H. (Brigadier General)
    06.04.1983-31.05.1985 Viccellio, Henry Jr (Brigadier General)
    31.05.1985-10.07.1986 McCoy, Billy G. (Brigadier General)
    10.07.1986-11.06.1987 Glosson, Buster C. (Colonel)
    11.06.1987-24.02.1989 Myers, Richard B. (Colonel)
    24.02.1989-27.06.1991 McBroom, John M. (Colonel)
    27.06.1991-01.10.1991 McCloud, David J. (Colonel)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:


    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/138224#452368Verze : 2
    MOD