Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 375 příspěvků vloženo, 1558 editováno a 309 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

2. bombardovací křídlo, střední [1948-1963]

2nd Bombardment Wing, Medium

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    2. bombardovací křídlo, střední 2nd Bombardment Wing, Medium
    Originální název:
    Original Name:
    2nd Bombardment Wing, Medium
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    12.07.1948
    Předchůdce:
    Predecessor:
    2. bombardovací křídlo, velmi těžké 2nd Bombardment Wing, Very Heavy
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.04.1963
    Nástupce:
    Successor:
    2. bombardovací křídlo, těžké 2nd Bombardment Wing, Heavy
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    12.07.1948-01.04.1950 8. letecká armáda
    17.11.1947-01.08.1948 dočasně podřízeno : 43. bombardovací křídlo, velmi těžké
    01.08.1948-31.12.1948 dočasně podřízeno : 43. bombardovací křídlo, střední
    01.04.1950-10.10.1951 2. letecká armáda
    04.05.1951-31.08.1951 dočasně podřízeno : 7. letecká divize
    10.10.1951-16.06.1952 38. letecká divize
    16.06.1952-01.11.1959 38. letecká divize
    10.09.1952-04.12.1952 dočasně podřízeno : 7. letecká divize
    04.08.1954-20.09.1954 dočasně podřízeno : 5. letecká divize
    06.07.1956-26.08.1956 dočasně podřízeno : 5. letecká divize
    01.11.1959-01.04.1961 6. letecká divize
    01.04.1961-01.04.1963 823. letecká divize
    12.07.1948-01.04.1950 Eighth Air Force
    17.11.1947-01.08.1948 attached to 43rd Bombardment Wing, Very Heavy
    01.08.1948-31.12.1948 attached to 43rd Bombardment Wing, Medium
    01.04.1950-10.10.1951 Second Air Force
    04.05.1951-31.08.1951 attached to 7th Air Division
    10.10.1951-16.06.1952 38th Air Division
    16.06.1952-01.11.1959 38th Air Division
    10.09.1952-04.12.1952 attached to 7th Air Division
    04.08.1954-20.09.1954 attached to 5th Air Division
    06.07.1956-26.08.1956 attached to 5th Air Division
    01.11.1959-01.04.1961 6th Air Division
    01.04.1961-01.04.1963 823rd Air Division
    Dislokace:
    Deployed:
    12.07.1948-01.04.1949 Tucson, Davis-Monthan Air Force Base
    01.04.1949-22.09.1950 Savannah, Chatham AFB
    22.09.1950-01.04.1963 Savannah, Hunter AFB
    Velitel:
    Commander:
    12.07.1948-31.12.1948 -, - (-)
    01.01.1949-04.04.1949 Eubank, William E. Jr (Colonel)
    04.04.1949-31.01.1952 Glantzberg, Frederic E. (Brigadier General)
    31.01.1952-12.08.1953 Reynolds, John M. (Brigadier General)
    12.08.1953-05.10.1953 Winingham, Rollin M. (Colonel)
    05.10.1953-26.10.1953 Jones, Osce V. (Colonel)
    26.10.1953-14.07.1955 Russell, Austin J. (Colonel)
    14.07.1955-10.09.1956 Walker, Arthur J. (Colonel)
    10.09.1956-15.12.1956 Tuttle, Robert M. (Colonel)
    15.12.1956-26.08.1958 McKee, Seth J. (Colonel)
    26.08.1958-01.06.1959 Whipple, Robert C. (Colonel)
    01.06.1959-13.06.1960 Kieffer, William B. (Brigadier General)
    13.06.1960-19.06.1961 Lawhon, Brooks A. (Colonel)
    19.06.1961-07.03.1963 Kline, John W. (Colonel)
    07.03.1963-01.04.1963 Christy, Harrison R. Jr (Colonel)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Automaticky vyplněné položky:
    12.07.1948-16.06.1952 2. bombardovací skupina, střední
    12.07.1948-16.06.1952 2. bombardovací skupina, velmi těžká

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    12.07.1948-16.06.1952 2nd Bombardment Group, Medium
    12.07.1948-16.06.1952 2nd Bombardment Group, Very Heavy

    Manually added items:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/138233#452377Verze : 0
    MOD