Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 351 příspěvků vloženo, 1420 editováno a 275 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

2. bombardovací křídlo, těžké [1963-1991]

2nd Bombardment Wing, Heavy 

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    2. bombardovací křídlo, těžké 2nd Bombardment Wing, Heavy
    Originální název:
    Original Name:
    2nd Bombardment Wing, Heavy
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.04.1963
    Předchůdce:
    Predecessor:
    2. bombardovací křídlo, střední 2nd Bombardment Wing, Medium
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.09.1991
    Nástupce:
    Successor:
    2. křídlo 2nd Wing
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.04.1963-01.09.1964 4. letecká divize
    01.09.1964-01.07.1965 19. letecká divize
    01.07.1965-02.07.1969 42. letecká divize
    02.07.1969-01.12.1982 19. letecká divize
    01.12.1982-16.06.1988 42. letecká divize
    16.06.1988-DD.MM.RRRR 8. letecká armáda
    01.04.1963-01.09.1964 4th Air Division
    01.09.1964-01.07.1965 19th Air Division
    01.07.1965-02.07.1969 42nd Air Division
    02.07.1969-01.12.1982 19th Air Division
    01.12.1982-16.06.1988 42nd Air Division
    16.06.1988-DD.MM.RRRR Eighth Air Force
    Dislokace:
    Deployed:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
    Velitel:
    Commander:
    07.03.1963-01.04.1963 Christy, Harrison R. Jr (Colonel)
    01.04.1963-15.05.1964 Elliott, Frank B. (Colonel)
    15.05.1964-16.05.1966 Sowers, Louis M. (Colonel)
    16.05.1966-17.12.1966 Schultz, Melvin R. (Colonel)
    17.12.1966-13.10.1967 Holderness, Arthur W. Jr (Colonel)
    13.10.1967-11.11.1968 Rafalko, Edmund A. (Colonel)
    11.11.1968-05.05.1970 Martin, Edward O. (Brigadier General)
    05.05.1970-16.06.1972 Dyke, Samuel E. (Colonel)
    16.06.1972-02.04.1973 Jewell, Harold R. (Colonel)
    02.04.1973-10.06.1974 Beck, Stanley C. (Colonel)
    10.06.1974-01.07.1974 Barnes, Jerome R. Jr (Colonel)
    01.07.1974-02.06.1975 Burke, Kelly H. (Colonel)
    02.06.1975-01.06.1976 Wechter, Jerome E. (Colonel)
    01.06.1976-02.02.1977 Barnes, Jerome R. Jr (Colonel)
    02.02.1977-20.03.1977 Dugard, George A. (Colonel)
    20.03.1977-18.04.1977 Barnes, Jerome R. Jr (Colonel)
    18.04.1977-08.05.1977 Dugard, George R. (Colonel)
    08.05.1977-27.05.1977 Barnes, Jerome R. Jr (Colonel)
    27.05.1977-15.03.1979 Patterson, Kenneth M. (Colonel)
    15.03.1979-23.02.1981 Farris, Jack K. (Colonel)
    23.02.1981-16.02.1982 Herring, Alfred D. (Colonel)
    16.02.1982-13.06.1983 Astorino, Loring R. (Colonel)
    13.06.1983-22.05.1984 Fortner, Larry D. (Colonel)
    22.05.1984-20.05.1985 Evatt, James W. (Colonel)
    20.05.1985-14.01.1986 Fiedler, Frederick A. (Colonel)
    14.01.1986-28.01.1987 Habiger, Eugene E. (Colonel)
    28.01.1987-14.01.1988 Dula, Brett M. (Colonel)
    14.01.1988-17.01.1989 Robertson, Charles T. Jr (Colonel)
    17.01.1989-30.07.1990 Mudd, Joseph F. (Colonel)
    30.07.1990-12.01.1991 Marcotte, Ronald C. (Colonel)
    12.01.1991-17.04.1991 Liquori, William J. (Colonel)
    17.04.1991-01.09.1991 Marcotte, Ronald C. (Colonel)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:


    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/138234#452378Verze : 1
    MOD