Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 296 příspěvků vloženo, 1360 editováno a 287 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

6. strategické křídlo [1967-1988]

6th Strategic Wing 

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    6. strategické křídlo 6th Strategic Wing
    Originální název:
    Original Name:
    6th Strategic Wing
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    25.03.1967
    Předchůdce:
    Predecessor:
    6. strategické letecké křídlo 6th Strategic Aerospace Wing
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.04.1988
    Nástupce:
    Successor:
    6. strategické průzkumné křídlo 6th Strategic Reconnaissance Wing
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    25.03.1967-02.07.1968 18. strategická letecká divize
    02.07.1968-30.06.1971 12. strategická letecká divize
    30.06.1971-31.03.1972 14. strategická letecká divize
    31.03.1972-01.10.1976 14. letecká divize
    01.10.1976-01.10.1985 47. letecká divize
    01.10.1985-01.04.1988 14. letecká divize
    25.03.1967-02.07.1968 18th Strategic Aerospace Division
    02.07.1968-30.06.1971 12th Strategic Aerospace Division
    30.06.1971-31.03.1972 14th Strategic Aerospace Division
    31.03.1972-01.10.1976 14th Air Division
    01.10.1976-01.10.1985 47th Air Division
    01.10.1985-01.04.1988 14th Air Division
    Dislokace:
    Deployed:
    25.03.1967-01.04.1988 Salcha, Eielson AFB
    Velitel:
    Commander:
    25.03.1967-11.07.1967 Plocher, Martin E. (Colonel)
    11.07.1967-04.06.1969 Watkins, Ray M. (Colonel)
    04.06.1969-23.06.1970 Brockwell, Leslie W. (Colonel)
    23.06.1970-05.06.1972 Lewis, Melford W. (Colonel)
    05.06.1972-06.12.1973 Reynolds, Doyle F. (Colonel)
    06.12.1973-11.07.1974 Church, Joe L. (Colonel)
    11.07.1974-07.10.1975 Campbell, William J. (Colonel)
    07.10.1975-28.05.1976 Griffin, Donald M. (Colonel)
    28.05.1976-04.10.1977 Lassetter, Jimmy S. (Colonel)
    04.10.1977-26.11.1979 Dale, John A. (Colonel)
    26.11.1979-20.07.1981 Perry, William R. (Colonel)
    20.07.1981-29.07.1983 Schneider, Benjamin F. Jr (Colonel)
    29.07.1983-03.10.1984 Heller, Mark J. (Colonel)
    03.10.1984-14.07.1986 Morrow, James W. Jr (Colonel)
    14.07.1986-18.11.1987 Young, Thomas W. (Colonel)
    18.11.1987-01.04.1988 Holmes, James L. Jr (Colonel)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:


    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/138256#452400Verze : 1
    MOD