Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 369 příspěvků vloženo, 1449 editováno a 280 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

10. taktické průzkumné křídlo [1952-1987]

10th Tactical Reconnaissance Wing

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    10. taktické průzkumné křídlo 10th Tactical Reconnaissance Wing
    Originální název:
    Original Name:
    10th Tactical Reconnaissance Wing
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    10.07.1952
    Předchůdce:
    Predecessor:
    10. taktické průzkumné křídlo 10th Tactical Reconnaissance Wing
    Datum zániku:
    Disbanded:
    20.08.1987
    Nástupce:
    Successor:
    10. taktické stíhací křídlo 10th Tactical Fighter Wing
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    10.07.1952-01.01.1958 12. letecká armáda
    01.01.1958-25.08.1959 Vzdušné síly Spojených států v Evropě
    25.08.1959-01.07.1961 3. letecká armáda
    01.07.1961-01.09.1963 17. letecká armáda
    01.09.1963-20.08.1987 3. letecká armáda
    10.07.1952-01.01.1958 Twelfth Air Force
    01.01.1958-25.08.1959 United States Air Forces in Europe
    25.08.1959-01.07.1961 Third Air Force
    01.07.1961-01.09.1963 Seventeenth Air Force
    01.09.1963-20.08.1987 Third Air Force
    Dislokace:
    Deployed:
    10.07.1952-09.05.1953 Rosiéres-En-Haye, Toul-Rosiéres Air Base
    09.05.1953-25.08.1959 Spangdahlem, Spangdahlem AB /
    25.08.1959-20.08.1987 Alconbury, RAF Alconbury
    Velitel:
    Commander:
    10.07.1952-01.10.1952 Allison, Dixon M. (Colonel)
    30.06.1955-22.07.1955 Allen, Franklin S. Jr (Colonel)
    22.07.1955-03.07.1959 Powell, Kenneth R. (Colonel)
    03.07.1959-21.06.1962 Kemp, James D. (Colonel)
    21.06.1962-08.07.1963 Cabas, Victor N. (Colonel)
    08.07.1963-25.03.1964 Small, Arthur (Colonel)
    25.03.1964-22.06.1966 Spain, DeWitt S. (Colonel)
    22.06.1966-15.05.1967 Shannon, James A. (Colonel)
    15.05.1967-17.07.1968 Coberly, Theodore S. (Colonel)
    17.07.1968-29.06.1970 Anderson, Winston P. (Brigadier General)
    29.06.1970-09.07.1971 Findlay, Ralph F. (Colonel)
    09.07.1971-05.06.1972 Hodnette, Lovic P. Jr (Colonel)
    05.06.1972-06.03.1973 Nelson, Daniel J. (Colonel)
    06.03.1973-22.02.1974 Griffin, LaVerne H. (Colonel)
    22.02.1974-17.03.1977 Hodges, Paul H. (Colonel)
    17.03.1977-26.03.1979 Lary, Buford D. (Colonel)
    26.03.1979-27.07.1981 Pyl, Ellis C. Vander Jr (Colonel)
    27.07.1981-11.06.1982 Hughes, Jerome E. (Colonel)
    11.06.1982-09.01.1984 Rhodes, James M. Jr (Colonel)
    09.01.1984-24.05.1985 Foley, Lawrence W. (Colonel)
    24.05.1985-24.03.1986 Studer, William A. (Colonel)
    24.03.1986-20.08.1987 Hadebank, Otto K. (Colonel)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Automaticky vyplněné položky:
    01.07.1970-01.10.1970 66. skupina bojového zabezpečení

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    01.07.1970-01.10.1970 66th Combat Support Group

    Manually added items:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/138280#452425Verze : 2
    MOD