Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 335 příspěvků vloženo, 1446 editováno a 322 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

12. doprovodné stíhací křídlo [1950-1953]

12th Fighter-Escort Wing

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    12. doprovodné stíhací křídlo 12th Fighter-Escort Wing
    Originální název:
    Original Name:
    12th Fighter-Escort Wing
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    27.10.1950
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    20.01.1953
    Nástupce:
    Successor:
    12. strategické stíhací křídlo 12th Strategic Fighter Wing
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.11.1950-05.12.1950 2. letecká armáda
    05.12.1950-09.04.1951 8. letecká armáda
    09.04.1951-16.06.1952 42. letecká divize
    16.06.1952-20.01.1953 42. letecká divize
    01.11.1950-05.12.1950 Second Air Force
    05.12.1950-09.04.1951 Eighth Air Force
    09.04.1951-16.06.1952 42nd Air Division
    16.06.1952-20.01.1953 42nd Air Division
    Dislokace:
    Deployed:
    01.11.1950-05.12.1950 Albany, Turner Air Force Base
    05.12.1950-20.01.1953 Austin, Bergstrom AFB

    Velitel:
    Commander:
    01.11.1950-20.11.1950 Ross, James M. (Captain)
    20.11.1950-01.04.1952 Wilson, Cy (Colonel)
    01.04.1952-04.08.1952 Gayle, Charles A. (Colonel)
    04.08.1952-20.01.1953 Hunziker, Richard O. (Colonel)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Automaticky vyplněné položky:
    01.11.1950-16.06.1952 12. doprovodná stíhací skupina

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    01.11.1950-16.06.1952 12th Fighter-Escort Group

    Manually added items:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/138295#452440Verze : 2
    MOD