Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 373 příspěvků vloženo, 1558 editováno a 309 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

15. stíhací skupina [1942-1946]

15th Fighter Group

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    15. stíhací skupina 15th Fighter Group
    Originální název:
    Original Name:
    15th Fighter Group
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    15.05.1942
    Předchůdce:
    Predecessor:
    15. stíhací skupina (přepadová) 15th Pursuit Group (Interceptor) 
    Datum zániku:
    Disbanded:
    15.10.1946
    Nástupce:
    Successor:
    15. stíhací skupina (protivzdušné obrany) 15th Fighter Group (Air Defense)
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    23.01.1942-16.07.1945 7. velitelství přepadového stíhacího letectva
    16.07.1945-05.08.1945 ?
    05.08.1945-25.11.1945 7. velitelství stíhacího letectva
    25.11.1945-01.01.1946 ?
    25.11.1945-31.12.1945 dočasně podřízeno: 7. stíhací křídlo
    01.01.1946-01.03.1946 7. stíhací křídlo
    01.03.1946-15.10.1946 7. letecká armáda
    23.01.1942-16.07.1945 VII Interceptor Command
    16.07.1945-05.08.1945 United States Strategic Air Forces
    05.08.1945-25.11.1945 VII Fighter Command
    25.11.1945-01.01.1946 Pacific Air Command
    25.11.1945-31.12.1945 attached to 7th Fighter Wing
    01.01.1946-01.03.1946 7th Fighter Wing
    01.03.1946-15.10.1946 Seventh Air Force
    Dislokace:
    Deployed:
    15.05.1942-03.06.1944 Wahiawa, Wheeler Field
    03.06.1944-05.02.1945 Waimanalo, Bellows Field
    06.03.1945-25.11.1945 Ogasawara, South Field /
    25.11.1945-09.02.1946 Waimanalo, Bellows Field
    09.02.1946-15.10.1946 Wahiawa, Wheeler Field
    Velitel:
    Commander:
    12.02.1942-05.03.1943 Steele, William S. (Lieutenant Colonel)
    05.03.1943-17.06.1943 Buckland, Sherwood E. (Lieutenant Colonel)
    17.06.1943-07.07.1943 Powell, Kenneth R. (Lieutenant Colonel)
    07.07.1943-23.08.1943 Buckland, Sherwood E. (Lieutenant Colonel)
    23.08.1943-15.09.1943 Bowen, William A. (Lieutenant Colonel)
    15.09.1943-27.09.1943 Buckland, Sherwood E. (Lieutenant Colonel)
    27.09.1943-16.04.1945 Beckwith, James O. Jr (Colonel)
    16.04.1945-17.05.1945 Spain, Dewitt S. (Lieutenant Colonel)
    17.05.1945-19.07.1945 Thomas, Julian E. (Lieutenant Colonel)
    19.07.1945-21.07.1945 Booth, Elmer E. (Lieutenant Colonel)
    21.07.1945-DD.11.1945 Mitchell, John W. (Colonel)
    DD.11.1945-25.11.1945 Eades, William (Colonel)
    25.11.1945-15.10.1946 Lunde, Oswald W. (Colonel)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:


    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/138306#452451Verze : 2
    MOD