Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 388 příspěvků vloženo, 1574 editováno a 324 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

18. taktické stíhací křídlo [1958-1991]

18th Tactical Fighter Wing

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    18. taktické stíhací křídlo 18th Tactical Fighter Wing
    Originální název:
    Original Name:
    18th Tactical Fighter Wing
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.07.1958
    Předchůdce:
    Predecessor:
    18. stíhací bombardovací křídlo 18th Fighter-Bomber Wing
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.10.1991
    Nástupce:
    Successor:
    18. křídlo 18th Wing 
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.07.1958-10.11.1958 5. letecká armáda
    10.11.1958-01.10.1991 313. letecká divize
    28.01.1968-13.06.1968 dočasně podřízeno: 5. letecká armáda
    01.07.1958-10.11.1958 Fifth Air Force
    10.11.1958-01.10.1991 313th Air Division
    28.01.1968-13.06.1968 attached to Fifth Air Force
    Dislokace:
    Deployed:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
    Velitel:
    Commander:
    01.07.1958-05.07.1958 Orth, Robert C. (Colonel)
    05.07.1958-23.08.1958 Chairsell, William S. (Colonel)
    23.08.1958-02.08.1960 Royal, Francis R. (Colonel)
    02.08.1960-19.06.1962 Gabreski, Francis S. (Colonel)
    19.06.1962-16.05.1964 Simler, George B. (Colonel)
    16.05.1964-19.07.1964 Bolt, Jones E. (Colonel)
    19.07.1964-28.06.1966 Cardenas, Robert L. (Colonel)
    28.06.1966-17.06.1967 Graham, Neil J. (Colonel)
    17.06.1967-22.12.1967 Anderson, Clarence E. Jr (Colonel)
    22.12.1967-24.06.1970 Sams, Monroe S. (Colonel)
    24.06.1970-19.05.1971 Howell, Philip V. Jr (Colonel)
    19.05.1971-29.05.1973 Titus, Robert F. (Brigadier General)
    29.05.1973-01.06.1974 Wimberley, Harold K. (Colonel)
    01.06.1974-01.12.1974 Hausenfleck, Charles H. (Colonel)
    01.12.1974-14.07.1975 McClain, Clyde F. (Brigadier General)
    14.07.1975-09.06.1976 Clark, Lynwood E. (Major General)
    09.06.1976-22.08.1978 Baxter, Walter H. III (Major General)
    22.08.1978-13.08.1979 Brown, James R. (Brigadier General)
    13.08.1979-29.09.1979 Walden, Ray Y. Jr (Colonel)
    29.09.1979-11.02.1981 Brown, James R. (Brigadier General)
    11.02.1981-16.08.1982 Rutherford, Robert L. (Colonel)
    16.08.1982-02.04.1984 Drew, Philip M. (Colonel)
    02.04.1984-14.03.1986 Hawley, Richard E. (Colonel)
    14.03.1986-10.11.1987 Beatty, Frederick M. (Colonel)
    10.11.1987-06.06.1989 Tourrette, Robert W. La (Colonel)
    06.06.1989-01.10.1991 Hall, John B. Jr (Colonel)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Automaticky vyplněné položky:
    01.07.1958-16.02.1959 18. taktická nemocnice
    01.05.1978-11.02.1981 18. taktická stíhací skupina

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    01.07.1958-16.02.1959 18th Tactical Hospital
    01.05.1978-11.02.1981 18th Tactical Fighter Group

    Manually added items:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/138319#452464Verze : 1
    MOD